Ienesīguma mednieki iznāk gaismā

Treideri.lv | 4. augusts 2014 14:14
Ienesīguma mednieki iznāk gaismā

ASV darba tirgus atskaitē par jūliju jebkurš atrada ziņas sev pa prātam. Kopējā nodarbinātības līmeņa rādītāja kāpums ir mazāks kā prognozēts, darba algas sastingušas uz vietas, savukārt bezdarba līmenis pieaudzis – tas ir FOMC stimulu atbalstītāju sapnis.

Taču pats interesantākais, kā parasti, ir detaļās: nodarbinātības pieaugums gadā veido 1.88% – tas ir maksimālais rādītājs kopš 2006. gada maija, kas atspoguļo pārliecinošu augošu trendu darba tirgū; sešu mēnešu vidējais rādītājs pietuvojies pašiem augstākajiem līmeņiem kopš 2006. gada aprīļa. Tas veido pateicīgu vidi risku aktīviem, kas tik acīmredzami kontrastē ar pēdējo dienu miegaino vasaras tirgu.

Šīs nedēļas galvenais jautājums: vai investoru tieksme pēc augsta ienesīguma ņems virsroku, vai arī šī brīža īstermiņa trends saglabās dominējošās pozīcijas, tādējādi provocējot jaunu “ienesīgo” un jaunattīstības valstu valūtu pārdošanas vilni pie jebkura centiena pakāpties pret eiro un dolāru.

Ņemot vērā esošo ekonomisko situāciju, šīs nedēļas pustukšo kalendāru, kā arī ģeopolitiskā virziena ziņu trūkumu, paredzama ienesīgo valūtu augoša korekcija, kura tiks izmantota pārdošanai izdevīgākos līmeņos. Iespējamais scenārijs – pārdot jēnu, cerībā uz 103.00 līmeņa pārvarēšanu dolāra/jēnas pārī, kā arī pārdot Austrālija dolāru kāpumā uz 0.94. Īpaša uzmanība jāpievērš fondu indeksiem, par cik grafikos veidojas diezgan sprādzienbīstama situācija.

Spekulatīvās pozicionēšanas dati par pagājušo nedēļu norāda centieniem samazināt mārciņas garās pozīcijas, šie centieni ir daudz izteiktāki nekā to atspoguļo šī brīža cenas. Valūtu pozicionēšana seko cenām, nevis otrādi, taču jebkura mārciņas/dolāra korekcija, visdrīzāk, būs īslaicīga. Pēc CFTC datiem, eiro īso pozīciju skaits aug (nekāds brīnums, tas ir vēl viens iemesls, kāpēc vienotās valūtas ceļš uz leju būs bedrains un ērkšķiem kaisīts, ar daudziem pagriezieniem, izliekumiem un korekcijās, neatkarīgi no notikumiem Ukrainā un BES glābšanas plāna.

No šīs nedēļas fundamentālo ziņu viedokļa, uzmanības centrā būs centrālo banku bezdarbība: rīt lēmumu par procentu likmi paziņo Austrālijas Rezervju Banka, ceturtdien tai sekos Anglijas Banka un ECB. Rīt iznāk dažādu valstu PMI atskaites, savukārt trešdien ASV publicē atskaiti par tirdzniecības bilanci. Diez vai kaut kas no minētā spēs būtiski iekustināt tirgus, ja vien Austrālijas Rezervju Banka neizlems veikt kārtējo verbālo intervenci.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv