Ieņemiet vietas, izrāde sākas

Treideri.lv | 8. novembris 2016 09:10
Ieņemiet vietas, izrāde sākas

Spriežot pēc visa pasaules akciju tirgi savu izvēli ir izdarījuši un ar pārliecinošu kāpumu visu pirmdienu svinēja vēl nenotikušo Klintones uzvaru. Par kulmināciju kļuva Wall Street indeksu lēciens par vairāk kā par 2%, kas pārtrauca ilgstošāko S&P 500 kritumu kopš 1980. gada.

Taču šodien optimisms ir nedaudz noplacis, Āzijas tirgi strauji zaudējuši vakardienas degsmi: Japānas Topix atveroties pakāpās par 0.5%, taču veiksme no tā ātri vien novērsās un tas atgriezās pie atvēršanās līmeņa, Nikkei 225 zaudēja 0.2%, tikmēr Austrālijas S&P/ASX 200 nokritās par 0.1%.

Atpakaļ skaitīšana jau sākusies

Valūtu tirgos pilnīgs klusums. Dolāra indekss un zelts praktiski nekustas no vietas; visas galvenās valūtas tirdzniecības sesijas sākumā nedaudz pabīdījušās uz leju, taču arī tas ir šī gandrīz nemanāmā kustība ātri vien gaisa. Acīmredzami, investori vairumā dod priekšroku augsto volatilitāti radošā notikuma laikā palikt malā. Savukārt tie drosmīgie, kam izmisīgi nepieciešams adrenalīns lielā devā, jau ieņēmuši izejas pozīcijas un nu gaida signāla šāvienu.

Patiesībā šis detektīvs ar e-pasta vēstulēm uzskatāmi un ar piemēriem parādīja, kā tirgi reaģēs uz vienu vai otru vēlēšanu iznākumu, tā kā nu jau palicis tas mazākais – sagaidīt pašu iznākumu un pārdzīvot pirmo šoku. Pēc tam var atlaist krēsla atzveltni un mierīgi paspriedelēt par to, kā tas viss izvērtīsies pasaules ekonomikai, makroekonomikai, brīvajai tirdzniecībai, stimuliem un citām aktuālajām problēmām.

Neiegrimstot dažādu scenāriju sīkumos, īsumā atgādināsim, ka pārliecinošai Hilarijas Klintones uzvarai sekos dolāra un visu augsta ienesīguma aktīvu kursa kāpums, savukārt Donalda Trampa uzvara nesīs dolāra kritumu, jo īpaši pāros ar eiro, jēnu un franku, kā arī paniku riska aktīvu tirgos. Tāda būs pirmā reakcija, kura turpmāk sekojošo apstākļu iespaidā, visdrīzāk, koriģēsies.

Patiesībā, balsošana ASV jau rit pilnā sparā. Jau vairāk kā 40 miljoni balsotāju jau izdarījuši savu izvēli štatos, kur atļauta priekšlaicīgā balsošana tiem, kas īstajā dienā objektīvu apstākļu dēļ to nevarēs izdarīt. 2012. gadā šādu priekšlaicīgo balsotāju bija 129 miljoni. Bez tam, pēc politisko apskatnieku teiktā, lielā latīņamerikāņu vēlētāju aktivitāte Nevadā, kas ir nozīmīgākais Trampa kampaņas štats, atņem viņam cerības uz uzvaru.

Vispār jau balsošanas iznākums nozīmīgākajos štatos, kā Floridā, lielā mērā būs atkarīgs no spāniski runājošo iedzīvotāju aktivitātes. Kopumā visas prognozes un aptauju rezultāti norāda uz Klintones uzvaru. Paliek tikai divi jautājumi: ar kādu pārsvaru un kam tiks kontrole pār Senātu un pārstāvju palātu?

Naftas tirgum patīk Klintone, taču pašiem naftiniekiem – nē

Arī nafta sadārdzinājās reizē ar vairumu preču aktīviem, kas nav nekāds brīnums. Trampa politika ir vērsta uz dažnedažādu fosilās degvielas atbalstu un Savienotajās valstīs iegūstamās naftas apjomu palielināšanu, tāpēc, teorētiski, ar viņa nākšanu pie varas līdzsvara punktu nāksies meklēt daudz ilgāk. No otras puses, Klintone liek likmi uz “tīru” enerģiju un virknes ierobežojumu ieviešanu naftas ieguvei, galvenokārt Arktikā un okeāna šelfā. Katrā ziņā ASV naftas rūpnieki par viņu nebūs priecīgi.

OPEC ģenerālsekretārs Mohameds Barkindo nedēļas nogalē runāja par to, ka Krievija tomēr izdomājusi piedalīties ieguves līmeņa ierobežošanām taču šī tēma šobrīd ir otršķirīga un atgriezīsies dienas kārtībā vien pēc vēlēšanām. Bez tam, investori tāpat jau noguruši reaģēt uz regulāri mainīgajiem komentāriem un, pirms izdarīt jebkādus secinājumus šajā sakarā, iespējams, gaidīs OPEC sanāksmi 30. novembrī. Šorīt Brent markas nafta sadārdzinājās par 0.1% līdz 46.18 dolāriem par barelu, savukārt WTI kritās par 0.2% līdz 44.79 dolāriem.

Nedaudz makroekonomikas, lai atšķaidītu politisko ķīseli

Šorīt publicētie Ķīnas tirdzniecības bilances dati liecina par eksporta un importa apjomu kritumu oktobrī, taču ne tik strauju, kā tika prognozēts. Ķīnas fondu tirgus šīs ziņas uztvēris labvēlīgi, pie tam Shanghai Composite indekss pakāpies par 0.2%, savukārt Shenzhen Composite – par 0.3%, arī Hang Seng, neskatoties uz vāju negatīvo dinamiku citos Āzijas tirgos, uzrāda 0.2% kāpumu.

Ķīnas juaņs atjaunojis sešu gadu minimumus. Valdība ar valūtu intervenču palīdzību neveiksmīgi cenšas apturēt kapitāla aizplūšanu, par to skaidri liecina pēdējā atskaite par valūtu rezervēm, kas oktobrī būtiski sarukušas. Pēdējās dažās nedēļās valdība jau ierobežojusi China UnionPay maksājumu karšu izmantošanu apdrošināšanas preču iegādei Honkongā, bet tagad plāno “pārtraukt” kriptovalūtu tirdzniecību, kuru tāpat iedzīvotāji izmanto līdzekļu izvešanai ārpus valsts robežām, apejot kapitāla plūsmas kontroli. Cik veiksmīgi būs šie pasākumi/. Dzīvosim – redzēsim, taču pagaidām viss norāda uz tālāku juaņa devalvāciju, neatkarīgi no amerikāņu vēlēšanu rezultātiem.

Austrālijas Nacionālā Banka (ANB) publicējusi atskaiti par uzņēmēju uzticību un ekonomiskajiem apstākļiem, kas, kā izrādās, oktobrī pasliktinājušies. Uz šī viļņa Austrālijas dolārs zaudējis 0.4%,  nokrītot līdz 0.7696.

Šodien nepalaidiet garām Francijas un Vācijas tirdzniecības bilances rādītājus, kā arī Lielbritānijas ražošanas apjomu datus. Ne tāpēc, ka tirgus uz tiem varētu reaģēt ar kādu kustību, vienkārši šīs ziņas var noderēt drīzā nākotnē, kad mēs atgriezīsimies pie monetārās politikas un ekonomiskās izaugsmes tēmām.

, , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

 1. atspere

  [quote]
  Par kulmināciju kļuva Wall Street indeksu lēciens par vairāk kā par 2%, kas pārtrauca ilgstošāko S&P 500 kritumu kopš 1980. gada.
  [/quote]
  ši gan ir labs analītiķis!
  kur var dabūt viņa rakstus vēl??
  labprāt paklausītu viņa rekomendācijas, lai investētu!

  vienīgā kļūda, ka viņš ļoti bieži piemirst kaut ko publicēt.
  pēdējie raksti pēc:
  12.sep
  28 un 29 jun
  par periodu 2016 jan-marts, kad gandrīz katru 5. dienu bija vairāk kā 2% leciens uz augšu SP500
  un par periodu kopš 1980.gada diez vai spēs kāds saskaitīt, cik reizes viņš dzēris alu un rakstīšanai atmetis ar roku :D

  nu vai otra versija, šis raksts ir ar laika nobīdi par 30+ gadiem :D

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv