HSBC prognozē spēcīgu dolāra kursa kāpumu

Treideri.lv | 19. janvāris 2017 16:50
HSBC prognozē spēcīgu dolāra kursa kāpumu

Pēc HSBC Holdings Plc. ekspertu domām, Donalds Tramps nevar iegūt gan vājāku dolāru, gan protekcionistisku politiku ārējās tirdzniecības jomā.

Trampa pirmsvēlēšanu kampaņas laikā dotais solījums atgriezt darba vietas un atdzīvināt ražošanu valstī uz ārpus ASV esošo lieko dolāru uzkrājumu izvešanas rēķina liks attīstības tirgiem badoties, uzskata HSBC valūtu stratēģiju nodaļas vadītājs Deivids Blūms. ASV dolāra kurs augs, kad investīciju plūsma dosies atpakaļ pasaulē lielākās ekonomikas virzienā.

Ja Tramps realizēs to fiskālo politiku, par kuru runāja, tad tas nozīmēs monetārās politikas normalizāciju un dolāra kāpumu, norāda eksperts. Tramps nevar vienlaicīgi iegūt vājāku dolāru, aktīvu fiskālo politiku un augstākas likmes, skaidro Blūms, piebilstot, ka to visu kopā vienkārši principā nav iespējams iegūt.

Augstā nenoteiktības pakāpe attiecībā uz to, kāda būs ASV ekonomiskā politika, valūtu tirgos rada straujus pagriezienus. Otrdien dolāra indekss piedzīvoja straujāko kritumu kopš jūlija, pēc Trampa komentāriem, ka amerikāņu dolārs jau ir pārāk spēcīgs, minot, ka daļēji pie vainas ir Ķīna ar savas valūtas ierobežošanu.

Dolārs rekorda augstumus sasniedza gada sākuma reaģējot uz spekulācijām, ka Trampa solītie nodokļu samazinājumi un izdevumu palielinājumi infrastruktūrai stimulēs ekonomikas izaugsmi un liks FRS paātrināt procentu likmju paaugstināšanu. Valsts obligāciju ienesīgumam un dolāra kursam ir potenciāls tālākam kāpumam ar vai bez Trampa, jo pieaug globālās inflācijas prognozes.

Federālās Rezervju Sistēmas priekšsēdētāja Dženeta Jellena trešdien paziņoja, ka ASV ekonomika ir tuvu centrālās bankas mērķu sasniegšanai, respektīvi, pilnīgai nodarbinātībai un cenu stabilitātei, un viņa ir pārliecināta, ka lietu stāvoklis turpinās uzlaboties.

HSBC prognozē dolāra kāpumu šogad pret jēnu par 8% un pret eiro par 5%, attiecīgi līdz 125.00 un 1.01 atzīmēm. Pret Ķīnas valūtu 2017. gadā dolārs pakāpsies par 5% līdz 7.20 juaņiem, prognozē Blūms, norādot, ka, ja tiek realizēta šāda politika, dolārs dosies uz augšu. Ja valsti nosauc par valūtu manipulatoru, dolārs ies uz augšu, nevis uz leju.

Forex valutu grafiks EURUSD

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv