HSBC pieļauj mārciņas kritumu vēl par 20%

Treideri.lv | 24. februāris 2016 16:43
HSBC pieļauj mārciņas kritumu vēl par 20%

Sterliņu mārciņas kurss pret ASV dolāru turpina mērķtiecīgu kritumu, trešdien britu valūta nokritās zem $1.40 atzīmes, atjaunojot zemāko līmeni kopš 2009. gada marta. Aptaujas liecina, ka treideri gatavojas tālākam sterliņu mārciņas kritumam.

Britu bankas HSBC ekonomisti bažījas, ka gadījumā, ja Lielbritānija izstāsies no Eiropas Savienības, mārciņas kritums turpināsies un sasniegs vēl 20% no šī brīža līmeņa. Morgan Stanley prognozē mazāk dramatisku scenāriju: kritumu līdz $1.30 līdz 2016. gada beigām, neatkarīgi no britu referenduma par dalību ES rezultātiem.

Lielbritānijas izstāšanās no ES apdraudēs darba vietas un valsts ekonomiku kopumā, uzskata britu lielāko kompāniju vadītāji. Tādu kompāniju kā BT, Marks & Spencer un Vodafone, vadītāji parakstījuši kopīgu ziņojumu, kas publicēts Times. Viņi uzskata, ka valsts izstāšanās no ES atbaidīs investorus. Kopumā kolektīvo vēstuli parakstījuši 198 britu biznesa aprindu pārstāvji, tajā skaitā 36 kompāniju pārstāvji, kuras iekļautas FTSE 100 – lielāko korporāciju simtniekā, kuru vērtspapīri tirgojas Londonas biržā.

Pirmdien premjers Deivids Kamerons atkal brīdināja britus, paziņojot, ka izstāšanās no Eiropas Savienības negatīvi ietekmēs vairākas strādājošo paaudzes. Tikmēr Leave.EU kampaņas dalībnieki apgalvo, ka Londonai būs vieglāk bez Briseles uzspiestajiem noteikumiem un finansiālajiem tēriņiem, kurus paredz dalība ES.

Pēc YouGov aptaujas rezultātiem, Lielbritānijas izstāšanās piekritēju un pretinieku skaits ir gandrīz izlīdzinājies. Nu izstāšanās ideju atbalsta 38% aptaujāto, pret to ir 37%. Referendums par šo jautājumu notiks 23. jūnijā. 29 no 34 Bloomberg aptaujātajiem ekonomistiem prognozē mārciņas kritumu līdz $1.35 vai zemāk nedēļas laikā pēc referenduma, ja briti atteiksies no dalības ES. Pēdējo reizi mārciņa mazāk par $1.35 maksāja vien 1985. gadā.

 

Treideri.lv

, , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv