HSBC par sudraba deficītu un cenu 21 USD/oz

Treideri.lv | 15. decembris 2014 16:32
HSBC par sudraba deficītu un cenu 21 USD/oz

Britu investīciju banka HSBC uzskata, ka 2015.gadā pasaulē būs sudraba deficīts 11 mlj.unču apmērā, kas varētu stabilizēt metāla cenas.

HSBC analītiķi nonākuši pie slēdziena, ka nākamgad sudraba pieprasījums pārsniegs piedāvājumu par 11 mlj.uncēm (342 t). Tam vajadzētu pozitīvi atsaukties uz sudraba cenām.

HSBC norāda, ka 2014.gadā sudraba tirgū novērojams piedāvājuma pārpalikums 3 mlj.unču apmērā. Tas teikts portāla Miniweb publiskotajā bankas atskaitē.

Galvenais iemesls sudraba deficītam 2015.gadā būs ieguves samazināšanās galvenajās ieguves vietās, kā arī otreizējai pārstrādei nodotā metāla un valstu pārdošanas apjoma samazinājums.

Bankas atskaitē norādīts, ka ilgstošs sudraba deficīts radīs tā cenu stabilizāciju. Banka uzskata, ka vidējā cena 2015.gadā būs 17,65 USD/oz, bet svārstību robeža starp 15 un 21 USD/oz.

Daudzi eksperti uzskata, ka 2015.gadā var gaidīt sudraba triumfiālu atgriešanos, lai gan metāls pēdējos gados neiepriecināja investorus un visu laiku atradās zelta ēnā. Pēc Sudraba Institūta (Silver Institute) datiem, rūpnieciskais pieprasījums pēc sudraba līdz 2018.gadam pieaugs par 27%, pārsvarā pateicoties saules enerģijas nozarei, kurā sudrabs tiek izmantots saules paneļu ražošanā.

Pašreizējā zelta un sudraba attiecība, kas parāda par cik uncēm sudraba var iegādāties vienu unci zelta, norāda, ka sudrabs no jauna kļūst pievilcīgs investīcijām. Pašlaik šī attiecība ir 71 unces sudraba, kas no vēsturiskā viedokļa raugoties, ir ļoti liels rādītājs. Tas varētu nozīmēt, ka sudraba cenām būtu jāpieaug, lai mazinātu šo attiecību.

Avots: Latgold.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv