HSBC: GBP/USD dodas $1.10 virzienā, savukārt EUR/GBP – pretī paritātei

Treideri.lv | 29. marts 2017 10:20
HSBC: GBP/USD dodas $1.10 virzienā, savukārt EUR/GBP – pretī paritātei

Neskatoties uz bažām par smagu Brexit, Lielbritānijas ekonomika demonstrē stabilitāti, mārciņa stabilizējusies, taču arī inflācija demonstrē kāpuma pazīmes.

Pēdējos 25 gadus investori britu valūtas perspektīvas vērtēja izmantojot ciklisko pieeju, kas paredz, ka inflāciju provocē ekonomiskā izaugsme. Savukārt šī brīža inflācijas pieaugumu veicina mārciņas devalvācija, kas ir lielā tekošās bilances deficīta un politiskās nenoteiktības sekas.

Tas novedis inflācijas importa no ārvalstīm, iedragājis iedzīvotāju reālos ienākumus un, iespējams, pārskatāmā perspektīvā neļaus Anglijas Bankai paaugstināt likmes. Šobrīd tieši mārciņa valda pār inflācija, nevis otrādi, tāpēc britu valūtas problēmas ir strukturāla, nevis cikliska rakstura.

Investori skatās uz Lielbritānijas makroekonomisko statistiku un redz gaismu tuneļa galā, taču HSBC iesaka vairāk pievērst uzmanību strukturālajai ainai. Pēdējie tirdzniecības rādītāji pagaidām skaidri neliecina par situācijas stabilizāciju un līdz brīdim, kamēr tas tā saglabājas, banka pārdos mārciņu pie jebkura kāpuma mēģinājuma, ko varētu provocēt spēcīga makroekonomiskā statistika. Bankas prognozes attiecībā uz GBP/USD un EUR/GBP uz gada beigām ir attiecīgi 1.10 un 1.00.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv