HSBC – ECB savu iespēju paaugstināt procentu likmes palaidusi garām

Treideri.lv | 16. janvāris 2019 22:12
HSBC – ECB savu iespēju paaugstināt procentu likmes palaidusi garām

Eiropas Centrālā banka monetāro politiku nenormalizēs. Tā savu iespēju ir palaidusi garām.

Pēc HSBC ekonomista Saimona Vellsa teiktā, pēdējā laikā ienākošie dati ir neapmierinoši. Pēdējie rādītāji liecina, ka Eiropas lielākajai ekonomikai – Vācijai par mata tiesu izdevies izvairīties no recesijas. Francija piedzīvo lejupslīdi, savukārt Itāliju pārņēmusi stagnācija. Vellss norāda, ka vienīgā lielā ekonomika, kas neiekļaujas šajā tendencē, ir Spānija.

Mēs uzskatām, ka brīdis, kad ECB varēja paaugstināt procentu likmes, ir pagājis. Procentu likmju paaugstināšana uz inflācijas fona vairs nepārliecina, savukārt, ņemot vērā izaugsmes tempu kritumu, nervozitāti tirgos un zemo inflāciju, ECB likmes nemainīs vismaz līdz 2020. gada beigām”.

HSBC, tāpat kā daudzi ekonomisti un investori, uzskata, ka Mario Dragi līdz savai aiziešanai no amata likmes paaugstināt nespēs. Vācijas privātajā bankā Bankhaus Lampe nesen norādīts, ka, ja ECB šogad nesāks politikas normalizāciju, nebūs pamata uzskatīt, ka tas tiks izdarīts 2020. gadā.

ECB, kuras nākamā sanāksme notiks 24. janvārī, plāno saglabāt procentu likmes rekord-zemā līmenī vismaz līdz vasaras beigām. Iespējams, Dragi komentēs situāciju uzstājoties Eiroparlamentā Strasbūrā. Savā nesenajā paziņojumā viņš aicināja valdību veikt reformas, lai pilnībā izmantotu vienotās valūtas priekšrocības. Pēc Vellsa teiktā, tā ir vēl viena neizmantota iespēja.

Strukturālajām reformām atbilstošais brīdis ir pagājis. Šobrīd bažas lielākā mērā ir saistītas ar ilgtermiņa perspektīvu. Dzelzi vajadzēja kalt, kamēr tā karsta. Savukārt šobrīd izdevība jau ir palaista garām”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv