Hakeri veikuši vēsturē lielāko kriptobiržas uzlaušanu

Treideri.lv | 29. janvāris 2018 12:35
Hakeri veikuši vēsturē lielāko kriptobiržas uzlaušanu

No Japānas kriptovalūtu biržas Coincheck piektdien nozagti 500 miljoni NEM monētu, kuru vērtība kritpovalūtu tirgū tiek lēsta ap 400 miljoniem ASV dolāru.

Vēlāk īpašā preses konferencē Coincheck pārstāvji apstiprināja digitālo valūtu vēsturē lielākā hakeru uzbrukuma faktu. Vēl jo vairāk, precīzs nozagtās kriptovalūtas daudzums pagaidām nav zināms, jo vēl nav precizētas visas uzbrukuma detaļas. Neskatoties uz to, kriptobiržas vadība paziņojusi, ka jau veic konsultācijas par iespējamajiem kompensācijas veidiem cietušajiem lietotājiem.

Kriptobiržas galvenās operācijas tika apturētas dienas laikā (2018. gada 26. janvārī). NEM.io Foundation prezidents Lons Vongs norādījis, ka kriptovalūtas dalīšana (fork) netiks veikta. Bez tam, tiek ieteikts visām biržām izmantot smart-kontraktus ar vairāku līmeņu parakstu. Coincheck tos nelietoja un tieši tāpēc šī uzlaušana ir izdevusies. Minētā kompānija pret drošību vispār izturējās stipri virspusēji.

Jāpiebilst, ka Coincheck tiek uzskatīta par lielāko kriptovalūtu biržu Japānā. Savu darbību tā sāka 2014. gada augustā, savukārt tās dibinātāji ir Koichiro Wada un Yusuke Otsuka. Neskatoties uz to, birža nav reģistrēta Japānas FSA. Coincheck Twitter sociālajā vietnē publicējusi paziņojumu:

Šobrīd visu monētu iegāde vai pārdošana, neskaitot BTC, uz laiku ir apturēta. Mēs atvainojamies par sagādātajām neērtībām un lūdzam izrādīt sapratni.

Kā jau iepriekš teikts, šī ir lielākā kriptovalūtu zagšana kopš līdzīgiem notikumiem ar Mt Gox.

Pavisam nesen kiberdrošības eksperti no kompānijas Group-IB sniedza nebūt ne to iepriecinošāko prognozi: “Uzbrukumu daudzums un biežums kriptovalūtu projektiem 2018. gadā pieaugs. Kriptovalūtu kursu pieaugums šajā segmentā piesaista arvien lielāku skaitu ļaunprāšu. Krāpnieciskās shēmas ar kripto-brendu izmantošanu kļūs sarežģītākas; uzbrukumu sociālie vektori attīstīsies; pieaugs monētu īpašnieku apzagšanu skaits; kriptovalūtu īpašniekiem uzbruks arī Android-trojāņi”.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv