Grieķija sākusi strīdēties ar kreditoriem par iepriekšējām saistībām

Treideri.lv | 28. jūlijs 2015 12:50
Grieķija sākusi strīdēties ar kreditoriem par iepriekšējām saistībām

Grieķija trešās palīdzības programmas detalizētu apspriešanu ar starptautisko kreditoru delegāciju sākusi ar strīdu par saistībām, ko tā uzņēmusies iepriekšējās programmās un tā arī nav izpildījusi, ziņo aģentūra Bloomberg.

Eiropas Centrālās Bankas, Starptautiskā Valūtas Fonda, 19 Eirozonas valstu stabilizācijas fonda un Eirokomisijas tehniskie eksperti atrodas Atēnās lai saskaņotu reformu sarakstu, kas jārealizē nākošo trīs gadu laikā apmaiņā pret 86 miljardu eiro kredītu.

Abu pušu uzmanības centrā – pensiju sistēma, darba tirgus, nodokļu – budžeta politika un tirgus regulācija Grieķijā.

Grieķijas valdība plāno parakstīt nodomu protokolu ar kreditoriem līdz 12. augustam, lai līdz 18. augustam to izbīdītu cauri parlamentu procedūrām Eirozonas valstīs un līdz 20. augustam saņemtu nepieciešamos līdzekļus, kad pienāk nākošā Grieķijas maksājuma termiņš ECB 3.2 miljardu eiro apmērā.

Tajā pat laikā kreditori uzstāj uz neatliekamu virknes pasākumu realizāciju, lai atjaunotu uzticību Atēnām. Pirmdien Grieķijas finanšu ministrijas pārstāvis žurnālistiem paziņoja, ka valsts parlaments jau apstiprinājis visus pasākumus, kurus bija nepieciešams pieņemt, lai varētu sākt pārrunas par trešo palīdzības programmu. Kreditori šim viedoklim nepiekrīt.

No Grieķijas valdības tiek gaidītas papildus reformas, kas ļautu ātri piešķirt līdzekļus Grieķijas atbalstam”,

– ziņo oficiālie Eirokomisijas pārstāvji.

 

Treideri.lv

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv