Grieķija jau šodien sāks dalīt parādus

Treideri.lv | 20. augusts 2015 09:16
Grieķija jau šodien sāks dalīt parādus

Eirokomisija pieņēmusi trešo Grieķijas palīdzības programmu. Vakar vakarā EK prezidenta vietnieks eiro un sociālajos dialogos Valdis Dombrovskis paziņoja, ka parakstījis memorandu par trešo palīdzības programmu Grieķijai, kuru apstiprinājušas visas Eirozonas valstis.

Visas Eirozonas valstis atbalstīja jauno aizdevuma programmu – Grieķijai ir vēl viena iespēja ekonomiskai izaugsmei. Tikko Eirokomisijas un Junkera vārdā parakstīju jauno memorandu”,

V.Dombrovskis raksta savā Twitter kontā.

Tādā veidā Eirozonas finanšu ministri atbalstījuši pirmo kredīta daļu no plānotajiem 86 miljardiem eiro trešās palīdzības programmas ietvaros, kas aprēķināta uz trim gadiem. Grieķija nekavējoties saņems 23 miljardus eiro un jau šodien varēs atmaksāt ECB 3,4 miljardu parādu, izriet no trešdien izplatītā Eiropas stabilitātes mehānisma (EMC) komunikē.

Šī vienošanās atver perspektīvas Grieķijas ekonomikai un rada tai bāzi stabilai ekonomikai izaugsmei”,

– trešdien paziņoja Eirogrupas vadītājs Jerūns Deiselblūms.

Pirmā palīdzības daļa būs 26 miljardi eiro. Pirmo izmaksu 23 miljardu apmērā veidos 10 miljardi, kas nonāks īpašā EMC kontā, kas paredzēts Grieķijas banku stiprināšanai, un 13 miljardiem, kas ļaus Atēnām atmaksāt ECB 3.4 miljardu aizdevumu. Daļa šīs summas aizies arī pārejas kredīta 7,16 miljardu eiro atmaksai, ko jūlijā piešķīra ES, lai Grieķija varētu veikt iepriekšējo maksājumu ECB un atdot saņemto aizdevumu SVF.

Vēl 3 no pirmajiem 26 miljardiem tiks ieskaitīti līdz novembra beigām, EMC precizē savā komunikē. Kā tika ziņots pēc 14. augusta Eirogrupas sanāksmes, šīs izmaksas nosacījums ir apstiprināto reformu realizācija.

Briselē norāda, ka galīgā pilnā palīdzības programmas summa uz trim gadiem būs atkarīga no SVF lēmuma oktobrī par tā iespējamo līdzdalību šajā programmā. SVF kā dalības noteikumu pieprasa no saviem Eiropas partneriem Grieķijas parāda samazināšanu. Eirozonas valstis, pirmkārt jau Vācija, tam pagaidām nepiekrīt.

Atgādinām, ka Grieķija pirmo divu palīdzības programmu ietvaros 2010, un 2012, gadā kopumā jau saņēmusi 240 miljardus eiro.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv