Grieķija dodas brīvos ūdeņos

Treideri.lv | 20. augusts 2018 10:40
Grieķija dodas brīvos ūdeņos

20. augustā Grieķija pamet 2010. gadā uzsākto finansiālās palīdzības programmu. Starptautisko kreditoru trijnieks 8 gadu garumā sniedza valstij līdzekļus ar zemām procentu likmēm apmaiņā pret bargām reformām taupības politiku. Tajā skaitā bija darba algu samazināšana, kā arī pensionēšanās vecuma un nodokļu paaugstināšana.

Šis ārējais finansiālais atbalsts kļuva par ilgstošāko palīdzību, kāda pēc 2008. gada starptautiskās finanšu krīzes sniegta ES valstīm.

Globālās lejupslīdes un pašas ekonomikās politikas rezultātā Grieķija nespēja patstāvīgi apkalpot savu parādu un piesaistīt līdzekļus finanšu tirgos. Atēnu kopējais parāds krīzes gados pārsniedza €300 miljardus, bezdarbs pieauga līdz 25%, iedzīvotāju ienākumi saruka par 40%.
2010. gada 28. aprīlī valsts oficiāli vērsās pēc palīdzības pie Eiropas Savienības un Starptautiskā Valūtas fonda. Kopsummā triju programmu ietvaros Grieķija saņēma vairāk kā 240 miljardu eiro aizdevumu ar zemām procentu likmēm.

Šobrīd Grieķijas valsts parāds pārsniedz €345 miljardus. Tā dzēšana ievilksies līdz 2060. gadam. Turklāt saskaņā ar iepriekš apstiprinātajām saistībām, 2019.-2020. g. valsti sagaida jauns pensiju samazinājums un nodokļu pieaugums.

Ar Grieķijas glābšanu Eirozonas valstis nodarbojās, jo tās defolta un izstāšanās no ES cena varēja izrādīties daudz augstāka, nekā izdevumi tās glābšanai. Pēc Grieķijas ekonomistu vērtējuma Grexit varēja izmaksāt aptuveni triljonu eiro. Turklāt defolts draudēja izraisīt finanšu krīzi visā Eiropā.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv