Grieķija atgādina par eiro problēmām

Treideri.lv | 21. februāris 2014 17:10
Grieķija atgādina par eiro problēmām

 Piektdien, 21. februārī eiro turas pie 1.37 dolāru atzīmes. Tirgus dalībnieki neveic aktīvas darbības. Kopējais eiro noskaņojums ir buļļu, taču ziņu plūsma ir lāču pusē. Rezultātā tirgū ir ļoti šaura sānkustība.

Grieķijas četrām lielākajām bankām kapitāla deficīta problēmas risināšanai kopsummā nepieciešami 5 miljardi eiro. Par to liecina Grieķijas banku otrais stresa tests – ziņo Reuters.

Runa iet par National Bank, Alpha Bank, Piraeus Bank un Eurobank. Pārbaudei bija jāparāda, cik ļoti 2013. gada vasarā veiktā rekapitalizācija iespaidojusi organizāciju spēju tikt galā ar jauniem riskiem.

Tiek piebilsts, ka aptuvenajai summai, kas aprēķināta balstoties uz megaregulatora datiem par katru no četrām bankām, jāgūst starptautisko kreditoru atbalsts. “Kopējā kapitālam nepieciešamā summa ir ap 5 miljardiem eiro”, – paziņoja viens no baņķieriem, kurš vēlējās palikt anonīms. Avots gan klusēja par katras konkrētās bankas vajadzībām.

Grieķijas ekonomika nokļuvusi apburtā lokā. Par cik tā pēdējos gados tikai samazinās, pasliktinās banku aktīvu kvalitāte. Attiecīgi, bankas spiestas audzēt rezerves un norakstīt neatgriežamos parādus un te veidojas zaudējumi un jaunu injekciju nepieciešamība, kas gulst uz budžeta pleciem. Savukārt valdība cenšas ierobežot izdevumus. Rezultātā ekonomika samazinās un banku aktīvi atkal pasliktinās.

Eiro valūtai tas pagaidām nav aktuāli, par cik krīze šobrīd ir lokalizējusies Grieķijā. Taču grieķu problēmas norāda uz šī brīža Eiropas antikrīzes modeļa strupceļu. Un likviditātes deficīta pieauguma gadījumā pasaulē, eiro atkal var sagrīļoties.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv