Graudkopībai labas iespējas

Treideri | 1. novembris 2012 09:50
Graudkopībai labas iespējas

Šajā gadā tiks eksportēts rekordliels graudaugu apjoms, tomēr lielā mitruma dēļ daļa ražas noderēs vienīgi lopbarībai.

Kooperatīvu plašāka sadarbība, kas ļautu paplašināt eksportu – viena no iespējām graudkopības nozarē. Par to liecina Lauksaimnieku apvienības veiktais pētījums par graudkopības nozari Latvijā. Apvienība kā labu iespēju saredz Latvijas graudaudzētāju nozīmes pieaugumu pasaules tirgos, ko sekmē citu valstu ražas apjoma samazināšanās.

Tieši šogad, pēc provizoriskām aplēsēm, Latvijā ievākta graudu rekordraža, lai gan to kvalitāte daudzos gadījumos atbilst lopbarības graudiem un pārtikā tos izmantot nevar.

Šogad pārtikas kviešu un lopbarības kviešu vidējā iepirkuma cena Latvijā turpina palielināties un 2012. gadā ir par 20% augstāka nekā 2011.gada oktobrī, tikmēr graudu cenas pasaules biržās joprojām saglabājas stabili augstas.

Graudu iepirkuma cenas pārtikas kviešiem vidējā cena septembrī ir par apmēram 8% augstāka, bet lopbarības kviešiem – par 14% augstāka nekā 2011. gada septembrī. Visbūtiskākais cenas pieaugums 2012. gadā ir kviešiem, to cena augusi vidēji par 35 latiem par tonnu. 2012. gadā graudu cenu būtiskajam pieaugumam par iemeslu bija nelabvēlīgie laika apstākļi ASV, Melnās jūras reģionā, ES un prognozētā graudu ražas samazināšanās.

Graudkopji saredz, ka šogad tiks eksportēts rekordliels graudaugu apjoms, jo vietējais tirgus ir neliels. Latvijā lielākā graudu un rapšu audzētāju kooperatīva Latraps izpilddirektors Edgars Ruža paredz turpmāku nozares izaugsmi, ko veicina pieprasījuma pieaugums pēc saražotā pasaulē.

Avots: Db.lv


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv