«Google» un «Apple» izmaksās miljonus padotajiem par slepenu vienošanos tos nepārvilināt

Treideri.lv | 27. maijs 2014 09:18
«Google» un «Apple» izmaksās miljonus padotajiem par slepenu vienošanos tos nepārvilināt

„Google”, „Apple” un divi citi lieli ASV tehnoloģiju uzņēmumi saviem darbiniekiem izmaksās kompensācijas vairāku simtu miljonu dolāru apmērā. Firmas bija apsūdzētas par slepenu savstarpēju vienošanos nepārvilināt viena otras darbiniekus, kas ļāva viņiem maksāt mazākas algas. Sazvērestībā bijušas iesaistītas uzņēmumu vadošās amatpersonas, tostarp „Apple” līdzdibinātājs, nelaiķis Stīvs Džobss. Prasība, kas sākotnēji bija mērāma miljardos dolāru, bija iesniegta 64 tūkstošu šo uzņēmumu darbinieku vārdā, bet nesen panākta ārpustiesas vienošanās.

Sūdzība pret četriem no lielākajiem ASV tehnoloģiju uzņēmumiem – „Apple”, „Google”, „Intel” un „Adobe”, tika iesniegta 2011.gadā tūkstošiem šo firmu darbinieku vārdā. Tās tika apsūdzētas par slepenu vienošanos nepārvilināt viena otras darbiniekus ar mērķi mazināt konkurenci un līdz ar to ierobežot inženieru, programmētāju un citu tehnisko darbinieku algas.

Sniedzot ieskatu, kā Silikona ielejā lietas mēdz notikt aiz skatuves, medijos tika publicētas ziņas par tiesā iesniegtajiem pierādījumiem. Viens no tiem bija „Apple” līdzdibinātāja Stīva Džobsa e-pasta sarakste ar tā laika „Google” izpilddirektoru Ēriku Šmitu. Vienā no tām Džobss pauda neapmierinātību par gadījumu, kad „Google” centies pie sevis pārvilināt kādu „Apple” inženieri. Šmits atbildē apsolījās atlaist darbinieku, kas to mēģinājis izdarīt. Savukārt Džobss Šmita atbildi pārsūtīja „Apple” personāldaļas vadītājam e-pastā  pievienojot attēlu ar smaidošu sejiņu jeb „smailiju”.

Savukārt kādā citā sarakstē „Google” personāldaļas vadītājs jautā Šmitam par to, kādā veidā vienoties ar konkurentiem par darbinieku savstarpēju nepārvilināšanu. Kā ziņo aģentūra „Reuters”, atbildē Šmits aicināja būt uzmanīgiem, norādot, ka dod priekšroku tam, ka vienošanās notiek mutiski, jo viņš nevēlas, lai būtu papīri, uz kuru pamata viņus vēlāk varētu iesūdzēt tiesā.

Tiesas procesam bija paredzēts sākties 27.maijā. Taču aprīlī „Reuters” vēstīja, ka aizstāvība un apsūdzība tomēr ir panākušas ārpustiesas vienošanos, un tehnoloģiju uzņēmumi piekrituši darbiniekiem kopumā izmaksāt 324 miljonus ASV dolāru, lai viņi sūdzību atsauktu. Pirms dažām dienām šo summu apstiprināja oficiāli ar dokumentiem ASV federālajā tiesā Sanhosē, Kalifornijā.

Sākotnēji darbinieki pieprasīja daudz lielāku kompensāciju – trīs miljardus dolāru.

Ja lieta nonāktu līdz pilnvērtīgai tiesas prāvai un uzņēmumi zaudētu, tad saskaņā ar ASV antitrestu likumiem tiem varētu nākties šķirties arī no daudz lielākas summas – līdz pat deviņiem miljardiem dolāru.

Šo četru firmu – „Apple”, „Google”, „Intel” un „Adobe” – kopējā peļņa pēdējos fiskālajos gados bijusi ap 60 miljardiem dolāru, un proporcionāli šāda summa būtu ievērojama.

Bet 324 miljoni ir daudz mazāk, vien desmitā daļa no sākotnējās prasības. Ņemot vērā, ka kolektīvi pret šiem uzņēmumiem vērsušies kopumā 64 tūkstoši darbinieku, tad katrs no viņiem vidēji saņems tikai dažus tūkstošus dolāru.

Avots: Lsm.lv

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv