Google perspektīvas

Treideri.lv | 8. oktobris 2018 18:55
Google perspektīvas

Pēc straujā pēdējās desmitgades kāpuma, laba investīciju aktīva meklējumi iegādei un turēšanai ASV augsto tehnoloģiju akciju vidū kļuvuši visai sarežģīti. Šajā nenoteiktajā situācijā par labu Google ir vairāki faktori.

Investori uzdod jautājumu – kurš no FAANG grupas milžiem veiksmīgi pāries nākošajā tehnoloģiskā cikla posmā, kur gudrās mājas, autonomās automašīnas un mākslīgais intelekts rada jaunas iespējas labklājības celšanai.

Stingrā kontrole, ar kuru mūsdienās saskaras tehnoloģiju kompānijas, izraisa arī investoru bažas attiecībā uz nākotnes izaugsmes perspektīvām.

Piemēram, Facebook Inc. akcijas kopš jūlija beigām zaudējušas ceturto daļu savas vērtības. Tas ir tieši saistīts ar bažām attiecībā uz to, ka sociālo tīklu gigants nespēs saglabāt peļņas pieaugumu, jo saskāries ar lietotāju datu konfidencialitātes nodrošināšanas problēmām un jaunā uzraudzības pastiprināšanas likuma draudiem.

Neskatoties uz nenoteiktību attiecībā uz FAANG kompānijām, ir daži pārstāvji, kurus zināmā mērā šis negatīvais noskaņojums neskāra. Google holdinga kompānija Alphabet ir viena no tām. Zemāk apskatīsim divus galvenos iemeslus, kas Google palīdzēs pārvarēt spiedienu no pārdevēju puses un attaisnot pozitīvās prognozes.

Biezs ekonomiskais aizsargslānis

Veiksmīgu ieguldījumu galvenais pamatprincips – atrast kompāniju ar biezu ekonomisko aizsargslāni. Šo koncepciju atbalsta pasaulē veiksmīgākais investors – Vorens Baffets.

Google noteikti pasargā plašs aizsargslānis, kuru praktiski nav iespējams pārvarēt. Vairāk kā 90% visu interneta meklējumu apstrādā Google un tās meitas kompānija YouTube. Ik dienu Google apstrādā 3.5 miljardus pieprasījumu, kas tās platformu padara pievilcīgu arī reklāmdevējiem.

Tas nozīmē, ka kompānijai nav citas izvēles, kā vien izvietot reklāmu Google platformā. Ja jūsu produkti un pakalpojumi nav redzami interneta meklējumu rezultātos, cilvēki jūs nespēs atrast. Savas plašās klātbūtnes internetā dēļ Google dominē digitālās reklāmas tirgū, aizņemot 40% visa tirgus.

Pēdējās šīs dominances liecības tika publicētas pēdējā ceturkšņa atskaitē; digitālās reklāmas segmenta pieaugums bijis 24%, kas kopējo Alphabet peļņu palielinājis līdz $26.24 miljardiem.

Uz inovāciju viļņa

Investīcijas aizsargātā biznesā negarantē akciju vērtības pieaugumu. Ja tehnoloģiju kompānija neievieš inovācijas un neinvestē jaunās izaugsmes iespējās, pastāv ļoti augsta iespēja, ka tā izaugsmē atpaliks no konkurentiem.

Par laimi, Google atrodas uz tehnoloģisko inovāciju viļņa, kas nodrošina ienākumu pieaugumu. Galvenokārt, Alphabet lielisku iespēju sniedz autonomās automašīnas.

Pēc UBS datiem, līdz 2030. gadam autonomo mašīnu tirgus sasniegs $2.8 triljonus un kompānija Waymo spēs apgūt 30% šī tirgus.

Viedās mājas, mākoņskaitļošana un mākslīgais intelekts – citas nozares, kur Alphabet veic ekspansiju. Preses konferences ietvaros pēc pēdējā ceturkšņa atskaites Alphabet finanšu direktore Rruta Porata (Ruth Porat) lika saprast, ka kompānija turpinās tērēt līdzekļus jauniem izaugsmes faktoriem, lai saglabātu līdera statusu.

Secinājums

Līdz brīdim, kamēr Google tradicionālie izaugsmes stimuli saglabājas neievainojami, savukārt kompānija ieņem noteicošo lomu jaunajos segmentos, Alphabet akcijas būs izdevīgs ieguldījums.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv