Goldman un Morgan Stanley laiks beidzies

Treideri.lv | 18. jūlijs 2016 15:18
Goldman un Morgan Stanley laiks beidzies

Pagājušajā nedēļā amerikāņu bankas saņēma no FRS termiņa pagarinājumu uz gadu, šajā laikā tām jāizpilda Volkera noteikumi, kas aizliedz investīcijas privāto akcionāru kapitālā un hedžfondos. Šeit tad arī slēpjas galvenās Goldman Sachs Group Inc. un Morgan Stanley grūtības – tiem nepieciešams īsā laikā atbrīvoties no daudzu miljardu investīcijām un, vēlams, ar minimāliem zaudējumiem.

FRS parakstījusi pēdējo termiņa pārcelšanu, kas tai atļauta atbilstoši Doda-Franka likumam, un tagad nozarei ir laiks līdz 2017. gada 21. jūlijam, lai pārtrauktu vairumu skaru privātajiem investīciju fondiem. Tas nozīmē, ka Goldman Sachs sākas laika atskaite: šajā laikā finanšu institūtam jāatbrīvojas no investīcijām 7.2 miljardu ASV dolāru apmērā; Morgan Stanley jāatsakās no ieguldījumiem 3.4 miljardu dolāru apmērā. Citu lielo kompāniju obligātās atskaites nesatur sīkāku informāciju par to, cik aktīvu tām nāksies pārdot, lai izpildītu Volkera noteikumus.

Kopumā nekādas panikas šobrīd nav. Drīzāk ir neizbēgamības sajūta”,

– norāda White & Case īpašnieks Kevins Petraziks, kura kompānija sniedz finanšu pakalpojumus un konsultē bankas jautājumos par atbilstību noteikumiem, kas aizliedz investīcijas privātā akciju kapitālā. Volkera noteikumi ir vieni no stingrākajiem ierobežojumiem Doda-Franka likuma ietvaros, ierobežojot pārmērīgi riskantas investīcijas, kas kļuva par vienu no 2008. gada finanšu krīzes iemesliem; tiek uzskatīts, ka bankām ar valsts garantētiem depozītiem neklājas spekulēt tirgos ar augsta riska aktīviem. Kreditoriem aizliegts ne tikai rīkoties ar pašu līdzekļiem, bet arī ierobežotas viņu investīcijas fondos.

Atbilstoši Goldman Sachs maija obligātās atskaites datiem, 5 miljardi dolāru investīciju privātajā kapitālā, 1.2 miljardi dolāru  – nekustamo īpašumu fondos un atlikušie miljardi sadalīti kredītu un hedžfondos. Pirms diviem gadiem bankas investīciju apmērs sasniedza 14.2 miljardus dolāru. Ņujorkas bankai izdevās tos samazināt divas reizes un vadība apgalvo, ka spēs bez liekiem sarežģījumiem vairumu atlikušo darījumu noslēgt atvēlētajā laikā. Banka nespēj noslēgt virkni investīciju, tajā skaitā privātajā akcionāru kapitālā nekustamo īpašumu fondos, kamēr nav pārdoti bāzes aktīvi. Tādā veidā, lai izpildītu Volkera noteikumus, Goldman Sachs, iespējams, būs spiesti pārdot savas daļas citiem investoriem – taču tas var novest pie zaudējumiem.

 

Smagie lēmumi

Otrreizējais tirgus šiem aktīviem var izrādīties nelikvīds, attiecīgi, kompānija nespēs pārdot tos ierasto darījumu ietvaros”,

– teikts bankas atskaitēs. Morgan Stanley investīcijas ietver 1.8 miljardus dolāru privātajā akcionāru kapitālā, 346 miljonus hedžfondos un 1.3 miljardus dolāru nekustamo īpašumu fondos. Uz daudziem nekustamo īpašumu fondiem, kuros līdzekļus iegulda Goldman Sachs un Morgan Stanley, Volkera aizliegums neattiecas, viss atkarīgs no šo fondu organizācijas juridiskam niansēm, taču bankas sīkāku informāciju par šīm investīcijām neatklāj. Goldman Sachs и Morgan Stanley preses sekretāri atteikušies no komentāriem par banku darbības atbilstību Volkera noteikumiem. Šādu pašu pozīciju ieņēmuši arī citu lielo banku, tajā skaitā  Citigroup Inc., JPMorgan Chase & Co., Bank of America Corp. un Deutsche Bank AG, pārstāvji.

 

Par to domāsim rīt

Marianna Leika, pēc aktīvu apjoma  lielākās amerikāņu bankas JPMorgan finanšu direktore, norādījusi, ka kreditors pakāpeniski reorganizē savu biznesu, lai to padarītu pēc forma un būtības atbilstošu Volkera noteikumiem. Uz 31. martu bankas investīcijas privātajā akcionāru kapitālā, hedžfondos, nekustamo īpašumu un citos fondos sasniedza 1 miljardu dolāru. Bankas saņēmušas pietiekoši daudz brīdinājumu un tām ir visas iespējas pārdot savus aktīvus, pārliecināts kompānijas Americans for Financial Reform direktors politikas jautājumos.

Tās vienkārši atkal vēlas atlikt šo jautājumu risināšanu. Regulatoram jābūt morāli gatavam paziņot, ka laiks ir pagājis”,

– pārliecināts Stenlijs. Viņš uzskata, ka banku aizstāvji tikmēr cenšas pierunāt Kongresu palīdzēt tām ar Volkera noteikumiem. FRS jau ir piešķīrusi visus Doda-Franka likumā paredzētos pagarinājumus.

 

Nelikviditātes augstākā pakāpe

Un tomēr bankām ir veids kā iegūt vēl vienu pagarinājumu – regulators to var piešķirt attiecībā uz aktīviem, kurus tiešām ir sarežģīti pārdot, te katrs gadījums tiks izskatīts individuāli. Tādām bankām kā Goldman Sachs un Morgan Stanley nāksies iesniegt pieprasījumu par katru fondu atsevišķi. FRS nepaskaidroja, kā tā plāno tikt galā ar potenciālo daudzu tūkstošu pieprasījumu vilni, taču pagājušajā nedēļā norādīja, ka tuvākajā nākotnē šo jautājumu būs iespējams apspriest detalizētāk.

Dažas nozaru grupas apgalvo, ka termiņi garantēti tiks pagarināti, par cik piespiedu pārdošanas negatīvi ietekmēs kompāniju portfeļus privātā kapitāla fondos un, attiecīgi, radīs problēmas citiem investoriem.

dažas banku investīcijas fondos ir ārkārtīgi nelikvīdas, tāpēc tās pārdot būs ļoti sarežģīti”,

– apgalvo Amerikas banku asociācijā un Vērstpapīru un finanšu tirgu nozares asociācijā.

Nozares investoru intereses atbalsta arī daži demokrātu senatori. Četri politiķi, kuru starpā ir arī banku komitejas locekļi Marks Vorners no Virdžīnijas un Džons Testers no Montanas nosūtījuši FRS attiecīgu vēstuli, kurā tie aicinājuši regulatoru piešķirt papildus pagarinājumu labticīgajām bankām.

 

Treideri.lv

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv