Goldman Sachs neizslēdz “asiņainās pirmdienas” atkārtošanos naftas tirgū

Treideri.lv | 24. aprīlis 2020 19:25
Goldman Sachs neizslēdz “asiņainās pirmdienas” atkārtošanos naftas tirgū

Pasaules naftas glabātavas pēc 3-4 nedēļām būs piepildītas, tādējādi radot “asiņainās pirmdienas” atkārtošanās riskus naftas tirgū, brīdina Goldman Sachs.

Atšķirībā no akcijām un obligācijām izejvielu preces ir fiziski aktīvi, atgādina Goldman Sachs galvenais izejvielu stratēģis Džefrijs Karijs. Tāpēc naftas tirgus pārbalansēšanai nepieciešams likvidēt pārlieko piedāvājumu, kas sasniedzis ekstrēmus līmeņus.

Pasaules naftas glabātavas būs piepildītas tuvākajās 3-4 nedēļās, prognozē eksperts. Tas rada jauna naftas cenu sabrukuma draudus, kas turpināsies līdz tam brīdim, kamēr tās ieguves piespiedu samazināšana neizlīdzinās pieprasījumu un piedāvājumu.

Turklāt stratēģis saskata priekšnosacījumus “asiņainās pirmdienas” atkārtojumam, kad naftas ražotāji bija gatavi piemaksāt pircējiem, lai tie naftu savāktu. Vienīgā iespēja izvairīties no šāda scenārija ir straujš naftas ieguves samazinājums jau tuvākajās dienās vai kā minimums nedēļās.

Kaut gan, tiklīdz pārliekā naftas piedāvājuma problēma būs atrisināta, naftas cenas var strauji pieaugt, brīdina eksperts. Pēc viņa domām, tirgus pārbalansēšanas process jau ir sācies, taču tas var prasīt vēl 4-8 nedēļas, un tikai pēc tam varēsim ar pārliecību teikt, ka tas ir garām.

Stratēģis uzskata, ka piedāvājuma krituma pīķis bijis pagājušajā nedēļā, un tagad, Eiropas ekonomikai restartējoties, tas atgūsies. Taču nenoteiktība joprojām saglabājas augsta.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv