Goldman Sachs: koronavīrusa un Bērnija Sandersa dēļ, zelts sasniegs $1800

Treideri.lv | 27. februāris 2020 17:50
Goldman Sachs: koronavīrusa un Bērnija Sandersa dēļ, zelts sasniegs $1800

Obligāciju ienesīguma samazinājums zeltu padara par pašu uzticamāko aktīvu, raksta Goldman Sachs eksperti.

Goldman Sachs zelta cenas pieaugumam saskata trīs iemeslus. Pirmkārt, tas ir investīciju pieprasījums, kas saistīts ar investoru bēgšanu no riska aktīviem. Otrkārt, pasaulē ir uzkrājies liels brīvo ietaupījumu apjoms. Un treškārt, Bērnija Sandersa popularitātes pieaugums, kurš var kļūt par demokrātiskās partijas kandidātu ASV prezidenta vēlēšanās, uztrauc daudzus tirgus dalībniekus.

Pēdējā laikā zelts uzrādījis daudz labāku dinamiku, nekā tādi tradicionāli aktīvi, kā franks vai jena, atgādina bankas eksperti. Pēc viņu domām, tas liecina par to, ka saistībā ar koronavīrusu visas valūtas tā vai citādi ir ievainojamas, savukārt zelts – nē.

“Mūsu ekonomisti prognozē, ka Ķīnas IKP pirmajā ceturksnī samazināsies par 6%, kas ir ekvivalents zelta pieprasījuma kritumam par 28 tonnām”, – raksta Goldman Sachs eksperti. “Bet tas ir sīkums salīdzinājumā ar zelta ETF pieprasījumu, kas pirmajā ceturksnī varētu būt 200 tonnas”.

Banka saskata turpmākus akciju tirgus lejupslīdes riskus, pateicoties kuriem zelta pieprasījums saglabāsies augsts.

Kas attiecas uz mājsaimniecību uzkrājumiem, attīstītajās valstīs tie atrodas vēsturiski augstā līmenī, kas rada priekšnoteikumus tālākai kapitāla pieplūdei zelta ETF.

“Sanderss piedāvā paaugstināt nodokļus, kas rada riskus akciju tirgum, kā arī strauji palielināt valsts izdevumus”, – atgādina Goldman Sachs analītiķi. “Pēdējo reizi (ja neskaita recesiju) tas notika Reigana stimulu laikā 1980-tajos. Zelta cena toreiz strauji pieauga bažās inflācijas pieaugumu. Turklāt Bērnija Sandersa piedāvātais bagātību nodoklis var pamudināt turīgus cilvēkus pirkt fizisku zeltu un turēt to glabātuvēs, kur valstij to būs grūti aizsniegt”.

Pēc bankas prognozēm, zelta cena tuvākajos trīs mēnešos var sasniegt $1800. Turklāt Goldman Sachs paaugstina prognozes arī attiecībā uz sudrabu.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv