Goldman Sachs: Ķīna juaņas kritumu nestimulēs

Treideri.lv | 27. jūlijs 2018 09:11
Goldman Sachs: Ķīna juaņas kritumu nestimulēs

Ķīna juaņas vērtības kritumu varētu piebremzēt, lai pieļautu paniku, taču cīnīties ar to vai stimulēt negrasās.

Ķīnas valūta trešdienas tirdzniecības sesijā nostiprinājusi savas pozīcijas, savukārt ceturtdienas Āzijas sesijā atradusi sevī spēkus kāpumam līdz jauniem maksimumiem. Pēc krituma līdz vairāku mēnešu minimumiem, šāds kāpums radījis baumas par intervenci, savukārt dīleri norāda, ka arī šodienas Āzijas sesijas laikā USDCHY pārdevēju pusē bija sastopama liela Ķīnas valsts banka. Taču juaņas dinamika ceturtdiena atvēsināja cerības uz nopietnu regulatora iejaukšanos – ja arī intervence notika, tad tā drīzāk bija vērsta vien uz Ķīnas valūtas kursa krituma tempu samazināšanu.

“Juaņas vērtības kritums ir salīdzinoši efektīvs ekonomiskās izaugsmes palēninājuma kompensācijas līdzeklis” – uzskata Goldman Sachs.

Goldman Sachs (GS) valūtu stratēģi nedomā, ka Ķīna nodarbosies ar juaņas devalvācijas veicināšanu – to negatīvi uztvers ASV, kas sarežģīs jau tā problemātiskās attiecības abu valstu starpā, kā arī var veicināt satraukumu Ķīnas iedzīvotājos. Tajā pašā laikā Ķīna arī diez vai traucēs dabīgam nacionālās valūtas kursa kritumam – tas sniegtu pozitīvu efektu ekonomikai, kas varētu būt jūtams pēc pāris mēnešiem, un ļautu kompensēt ASV ieviesto nodokļu sekas.

Goldman Sachs uzskata, ka pie 10% juaņas vērtības krituma kopējās patēriņa inflācijas pieaugums būs vien 20 – 30 bāzes punkti, kamēr eksporta tempu pieaugums būs 6 bāzes punkti, un valsts IKP tas papildinās vēl par 80 bāzes punktiem.

Bankas eksperti norāda, ka juaņas vērtības kritumam vidējā termiņā ir fundamentāls pamats – tā ir Ķīnas investoru risku diversifikācija un tekošās bilances proficīta samazināšana. Vājāka nacionālā valūta Ķīnai šķiet pievilcīgāka. GS uzskata, ka Ķīnas regulatori var iejaukties valūtu tirgū, ja juaņas kritums radīs problēmas akciju tirgū un izraisīs vērā ņemamu kapitāla aizplūšanu, vai arī ieņems agresīvu formu, kas apdraudēs investorus, kuri ieguldījuši Ķīnas aktīvos.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv