Goldman Sachs EURUSD kursa prognoze 2020. gadam

Treideri.lv | 9. decembris 2019 10:48
Goldman Sachs EURUSD kursa prognoze 2020. gadam

Pirms redzēsim vērā ņemamu kursa pieaugumu, fundamentālajai ainai vajadzētu kļūt pozitīvākai attiecībā uz eiro, uzskata bankas speciālisti.

Paredzams, ka vienotās valūtas kurss attiecībā pret ASV dolāru 3 mēnešu laikā pazemināsies līdz 1.10, bet pēc tam 12 mēnešu laikā nostiprināsies līdz 1.15, prognozē autoritārās ASV investīciju bankas Goldman Sachs eksperti.

Eiro tuvākajā laikā var turpināt lejupslīdi, pat ja turpmākā noteicošā kustība paredz tā vērtības pieaugumu, ziņojumā klientiem norāda stratēģis Zaks Pandls.

Goldman nav pārliecināti par ekonomisko uzplaukumu Eirozonā vai saistībā ar Eiropas aktīvu apsteidzošo dinamiku, lai prognozētu ievērojamu izaugsmi. Banka turpina ieteikt klientiem iegādāties aktīvus jaunattīstības tirgos, eiro izmantojot kā finansēšanas valūtu.

“Pirms redzēsim vērā ņemamu kursa pieaugumu, fundamentālajai ainai vajadzētu kļūt pozitīvākai attiecībā uz eiro, taču dati par to vēl neliecina. <…> Fundamentālie signāli, kurus mēs uzskatām par nozīmīgiem laika periodā no viena līdz sešiem mēnešiem, pagaidām neliecina par labu eiro”, – skaidro Pandls.

Tomēr, ņemot vērā pozicionējumu, nākamā vienotās valūtas ilgtermiņa kustība, visticamāk, būs pieaugums. Eksperts norāda uz prognozes nozīmi globālās izaugsmes uzlabošanā. Ja šāda prognoze izrādīsies pareiza, tad eiro varētu kļūt par visspilgtāko notikumu G10 konkurentu starpā.

2019. gadā eiro/dolārs tirgojās 691 punktu diapazonā no 1.1568 – 1.0877 ar vērtību, Goldman neprognozē, ka kotācijas pametīs šī gada noteiktās robežas. EURUSD volatilitāte 2019. gadā nokritās līdz zemākajam līmenim kopš vienotās valūtas nākšanas apgrozībā. Turklāt tieši volatilitāte ir viens no galvenajiem šķēršļiem, lai pelnītu carry-trade operācijās. Paredzot zemu volatilitāti arī nākamajā gadā, banka par pievilcīgākiem uzskata jaunattīstības tirgu aktīvus.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv