Goldman Sachs – dolāra vērtība būtiski kritīsies, savukārt FRS, iespējams, ieviesīs negatīvas likmes

Treideri.lv | 14. maijs 2020 18:28
Goldman Sachs – dolāra vērtība būtiski kritīsies, savukārt FRS, iespējams, ieviesīs negatīvas likmes

Dolārs, kurš pārvērtēts par 20%, būtiski zaudēs vērtību. Turklāt koronavīrusa otrais vilnis var piespiest FRS pārskatīt savus uzskatus un ķerties pie negatīvo procentu likmju politikas, uzskata Goldman Sachs.

Vēl viena “liela neveiksme” ASV ekonomikā var mudināt FRS izskatīt jautājumu par likmju samazināšanu negatīvā teritorijā – taču šāda monetārā politika nebūs “ļoti noderīga”, ceturtdien paziņojis Goldman Sachs startēģis.

FRS priekšsēdētājs Džeroms Pauels trešdien atkārtoja, ka centrālā banka neizskata negatīvas procentu likmes, pat ja citas centrālās bankas, piemēram, Anglijas banka, ir atvērtas šai idejai.

Uz jautājumu, kas var mainīt FRS viedokli attiecībā uz negatīvajām procentu likmēm, Goldman Sachs līdzpriekšsēdētājs globālo valūtas kursu, likmju un jaunattīstības tirgu stratēģiju jautājumos Zaks Pandls, aktualizējis jautājumu par otra pandēmijas viļņa iespēju, kas var iedragāt gaidāmo ekonomikas atjaunošanos, kuru prognozē daudzi analītiķi un investori.

“Ja ekonomikā notiks vēl viena spēcīga lejupslīde… kad būs otrs koronavīrusa infekcijas izplatības vilnis, kas pārtrauks atveseļošanos, es domāju, ka tas pavērs iespēju virknei papildu darbību”, – eksperts norādījis CNBC raidījumā “Street Signs Asia”.

 Vai ar zemām procentu likmēm pietiks?

Taču “pat šādā scenārijā es domāju, ka nodokļu politika būs pirmajā plānā. Es nedomāju, ka likmju samazinājums uz negatīvo teritoriju varētu būt ļoti noderīgs pat tādā vidē”, – piebildis Pandls.

“Taču kas zina, varbūt politiķiem gribēsies pamēģināt ko jaunu, ja ekonomikai noteiktu laika periodu nāksies cīnīties”, – viņš piebilda. “Tātad šajā scenārijā, iespējams, viņi var izskatīt negatīvas likmes, pretējā gadījumā es domāju, ka tā ir diezgan zema varbūtība”.

Pandls neprecizēja, kāpēc negatīvās procentu likmes nebūs noderīgas. Taču daudzi analītiķi jau sen šaubās par šādas politikas efektivitāti, atsaucoties uz dažu Eiropas valstu, kā arī Japānas pieredzi, kuras pat pēc negatīvo likmju ieviešanas daudzu gadu garumā centās atdzīvināt savas ekonomikas izaugsmi.

ASV dolāra spēks nav uz ilgu laiku

ASV dolāra indekss, kas mēra dolāra spēku pret pamatvalūtu grozu, pieaudzis pēc tam, kad Pauels izslēdza negatīvu likmju iespēju.

ASV dolārs pēdējo nedēļu laikā bijis spēcīgs, jo investori meklē drošākus aktīvus savu uzkrājumu izvietošanai pēc tam, kad koronavīrusa pandēmija iedragājusi ekonomiskās perspektīvas visā pasaulē.

Taču pasaules ekonomikai atgūstoties tuvākajos gados šāds valūtas spēks vājināsies, norāda Pandls. Viņš skaidro, ka dolārs ir pārvērtēts par aptuveni 20%, kas nozīmē, ka tā vērtības lejupslīde, kad tā beidzot pienāks, var būt “ļoti būtiska”.

“ASV procentu likmes bija galvenais faktors, kas deva labu atbalstu dolāram pēdējo gadu laikā, un šis atbalsta avots tagad ir zudis. ASV likmes tagad ir daudz tuvāk zemākajiem līmeņiem, ko esam redzējuši citās pasaules valstīs”, – piebilst eksperts.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv