Goldman Sachs: ASV IKP var sarukt vēl par 5%

Treideri.lv | 1. jūlijs 2020 17:34
Goldman Sachs: ASV IKP var sarukt vēl par 5%

Likuma par masku obligāto nēsāšanu pieņemšana ASV var daļēji kompensēt ekonomiskos zaudējumus no jauniem ierobežojošiem pasākumiem, kas pretējā gadījumā valsts IKP atņems vēl 5%, raksta Goldman Sachs eksperti.

“Šāds lēmums droši vien ievērojami palielinās masku izmantošanu, īpaši tādos štatos, kā Florida un Teksasa, kur to valkāšana ir lielā mērā brīvprātīga,” norāda bankas galvenais ekonomists Jans Hacuss un viņa kolēģi.

ASV joprojām ir lielākais koronavīrusa saslimstību un letālo saslimšanas gadījumu skaits (no slimības miruši aptuveni 130 000 amerikāņu). Pēc vairāku mēnešu stingras karantīnas un desmitiem miljonu darba vietu zaudējuma ASV sāka pakāpeniski mīkstināt ierobežojošos pasākumus, kas noveda pie jauna saslimšanas uzliesmojuma. Īpaši smagi šajā ziņā cieta Florida un Teksasa.

Pēc pandēmijas sākuma dažādu valstu valdību un organizāciju pozīcijas attiecībā uz Covid-19 profilaksi mainījās vairākkārt. Pasaules Veselības organizācija (PVO) sākotnēji neieteica izmantot nemedicīniskus izstrādājumus elpošanas orgānu aizsardzībai, bet 5. jūnijā ir savu viedokli mainīja. Vienlaikus ASV slimību kontroles un profilakses centri vēl 24. aprīlī ieteica publiskās vietās valkāt vismaz parastas maskas.

ASV Federālais likums par masku obligātu nēsāšanu palielinās to izmantošanu par 15% un samazinās jaunu saslimšanas gadījumu ikdienas pieaugumu par 1%, prognozē Goldman Sachs eksperti. Savā analīzē eksperti masku izmantošanu salīdzinājuši ar jaunu gadījumu pieauguma tempiem reģionālā un municipālā līmenī. Turklāt bankas eksperti salīdzināja kopējo gadījumu un nāves gadījumu izmaiņu dinamiku pirms masku lietošanas direktīvu ieviešanas un pēc tam. Katrs modelis liecināja, ka masku valkāšana uzlabo epidemioloģisko situāciju. Tikpat labus rezultātus uzrādīja arī pulcēšanās aizliegums.

Daži gubernatori-republikāņi, kuri sākotnēji iebilda pret šādiem aizliegumiem, ieskaitot aizliegumu atrasties publiskā vietā bez maskas, tagad uz jaunu saslimšanu uzliesmojuma fona mainījuši savu pozīciju. Piemēram, Arizonas gubernators Dags Djūsijs nesen piešķīris vietējām varas iestādēm pilnvaru pieprasīt obligātu masku valkāšanu.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv