Goldman prognozē dolāra kursa lejupslīdi, velkot paralēles ar tirdzniecības kariem 1980-tajos

Treideri.lv | 12. jūnijs 2019 09:18
Goldman prognozē dolāra kursa lejupslīdi, velkot paralēles ar tirdzniecības kariem 1980-tajos

Investīciju bankas Goldman Sachs eksperti atraduši daudzas paralēles starp šī brīža spriedzi pasaules tirdzniecībā un notikumiem 1980-tajos gados, kad dolāra kursa lejupslīde notika uz nodokļu stimulu efekta samazināšanās un monetārās politikas elastības palielināšanas fona.

Tirdzniecības nesaskaņas starp ASV un Ķīnu pārsteidzošā veidā atbilst notikumu attīstībai 1980-to gadu sākumā, kad saasinājās tirdzniecības konflikts ASV un Japānas starpā. Par to jaunākajā apskatā Goldman klientiem raksta valūtu stratēģis Maikls Kehils, ekonomists Naohiko Baba un analītiķe Izabella Rozenberga.

Tirdzniecības konflikta ar Japānu eskalācijas gaitā dolāra/jenas kurss saglabājās relatīvi stabils, kaut gan ASV valūta sadārdzinājās attiecībā pret pārējiem konkurentiem. Tad jena tika uzskatīta par ļoti lētu, tirdzniecības aktivitātes apjomi nebija tik plaši, savukārt ASV un Japāna tika uzskatītas par stratēģiskiem partneriem.

Taču tirdzniecības deficīts valstu starpā turpināja pieaugt par labu Japānai. Nobrieda situācija, kad bija kaut kas jādara. Un tad izveidojās moments, kas ļoti atgādina šī brīža situāciju. Tieši 1980-to gadu otrajā pusē dolārs zaudēja vērtību uz apstākļu fona, kas atgādina šī brīža ainu.

Tas vēsta par volatīlu dolāra kursa lejupslīdi tuvākajos mēnešos – secina Goldman eksperti.

Jāpiebilst, ka Ņujorkas valūtu stratēģu komanda Zaka Pandla vadībā nesen prognozēja Ķīnas juaņa īstermiņa vājumu pret  amerikāņu valūtu. Taču pie 6, bet vēlāk jau pie 12 mēnešu horizonta, kā prognozē eksperti, zaudējumus vajadzētu aktīvi sākt atgūt.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. ja?_________

    Tas nozīmē, ka jāsāk iepirkt dolārs kamēr ir pa lēto?

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv