Globālās ekonomiskās izaugsmes palēninājuma dēļ, dolāra kurss pret eiro sasniedzis 10 dienu maksimumu

Treideri.lv | 22. marts 2019 20:40
Globālās ekonomiskās izaugsmes palēninājuma dēļ, dolāra kurss pret eiro sasniedzis 10 dienu maksimumu

ASV valūta aktīvi sadārdzinās pret eiro, taču zaudē pozīcijas attiecībā pret mārciņu. Savukārt visas trīs minētās valūtas zaudē vērtību attiecībā pret jenu.

ASV dolāra kurss pārliecinoši pieaudzis attiecībā pret Eiropas valūtu un piektdien 22. martā, pēc Vācijas ražošanas sektora uzņēmēju aktivitātes datu publikācijas, sasniedza nedēļas maksimumu.

PMI indekss apstrādes rūpniecībā martā sarucis līdz 44.7 punktiem, kas ir jūtami zem prognozētajiem 48 punktiem un februāra 47.6 punktu rādītāja. Atgādinām, ka atbilstoši PMI indeksa aprēķinu metodikai rādītājs zem 50 punktu līmeņa liecina par uzņēmēju aktivitātes palēnināšanos.

Pēc Cambridge Global Payments valūtu stratēģiju nodaļas direktora Karla Šamotti domām šādi dati nostiprina priekšstatu par to, ka faktiski mēs saskaramies ar daudz būtiskāku ekonomiskās izaugsmes palēninājumu, nekā šķita vēl pirms dažiem mēnešiem.

Trešdien ASV FRS paziņoja, ka 2019. gadā procentu likmju paaugstināšanu vairs nav ko gaidīt, tādējādi faktiski noslēdzot monetārās politikas normalizācijas ciklu. Dolāra kurss uz to reaģēja ar lejupslīdi, taču šobrīd tirgus dalībnieki pārskata FRS lēmumu. ASV centrālā banka izskatās pēc gaišreģa, kas paredz pasaules ekonomikas palēnināšanos un rīkojas atbilstoši riskiem. Šis fakts pastiprināja pieprasījumu pēc dolāra, kā droša aktīva, tāpēc amerikāņu valūta ceturtdien un piektdien aktīvi nostiprina pozīcijas.

Apgalvojumu lielā mērā apstiprina fakts, ka dolārs, sadārdzinoties pret eiro, tajā pašā laikā zaudējis vērtību attiecībā pret jenu. Tas gan nav nekāds pārsteigums, par cik, ņemot vērā šī brīža bažas par pasaules ekonomikas veselību, jena ir vēl izdevīgāks patvēruma aktīvs salīdzinot ar ASV valūtu.

Jāpiemin arī piektdienas mārciņas vērtības pieaugums. Šī valūta nepamet finanšu mediju virsrakstus, jo tirgus dalībnieku uzmanība joprojām koncentrējas uz Brexit. Ņemot vērā bažas, ka Lielbritānija 29. martā var pamest Eiropas Savienību bez vienošanās (smagais Brexit), mārciņas kurss šonedēļ noslīdēja līdz 1.3000. Taču pēc tam britu valūta sadārdzinājās par 1.4% – Eiropas līderi Terēzai Mejai devuši divas nedēļas, lai saskaņotu vienošanos parlamentā.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv