GBP/USD krītas līdz jaunam 17 mēnešu minimumam

Treideri.lv | 7. janvāris 2015 12:59
GBP/USD krītas līdz jaunam 17 mēnešu minimumam

Trešdien, 7. janvārī, mārciņa pret ASV dolāru krītas līdz jaunam 17 mēnešu minimumam, par cik pēdējie neapmierinošie Lielbritānijas dati turpina radīt spiedienu uz valūtu, saglabājas arī bažas saistībā ar potenciālo Grieķijas izstāšanos no Eirozonas.

Eiropas rīta tirdzniecības laikā GBP/USD pāris sasniedza 1.5105, kas ir 2013. gada minimums, taču pēc tam pārim izdevās pakāpties līdz 1.5142. Pāris, iespējams, radīs atbalstu pie 1.5101 un pretestību pie otrdienas maksimuma 1.5274.

Spiediens uz mārciņu saglabājas pēc otrdienas datu iznākšanas, kas liecināja, ka Lielbritānijas apkalpojošā sektora PMI, kura aprēķinus veic Markit/CIPS, pēc novembra 58.6, pagājušajā mēnesī krities līdz 55.8. Analītiķi prognozēja, ka kritums būs vien līdz 58.5. Atskaite iznāca dienu pēc tam, kad Markit paziņoja, ka Lielbritānijas celtniecības PMI pagājušajā mēnesī krities līdz 17 mēnešu zemākajam līmenim – 57.6. Vājie rādītāji pastiprināja prognozes, ka Anglijas Banka turēs likmi esošajā līmenī lielāko daļu 2015. gada.

Tāpat saglabājas nenoteiktība attiecībā uz Grieķijas nākotni Eirozonā gadījumā, ja partija Syriza, kas iestājas pret taupības pasākumiem, uzvarēs vēlēšanās, kurām jānotiek šī mēneša beigās.

Tikmēr dolāra pieprasījums joprojām tiek uzturēts pateicoties atšķirīgajām prognozēm attiecībā uz FRS un Eiropas/Japānas centrālo banku monetārajām politikām. Tiek prognozēts, ka FRS procentu likmes paaugstinās šogad, par cik ASV uzrāda stabilu ekonomisko izaugsmi.

Sterliņu mārciņa ir stabila pret eiro, EUR/GBP pāris tirgojas ap 0.7830.

Pagājušajā piektdienā ECB prezidents Mario Dragi paziņoja, ka šobrīd risks, ka ECB netiks galā ar savu cenu stabilizācijas mandātu, ir augstāks kā pirms sešiem mēnešiem, kā rezultātā pirms 22. janvārī plānotās ECB sanāksmes pieaugusi pilna mēroga kvantitatīvās stimulēšanas iespējamība.

Vēlāk šodien Federālā Rezervju Sistēma publicēs savas kārtējās sanāksmes protokolus, kam vajadzētu palīdzēt investoriem noteikt turpmāko amerikāņu regulatora monetārās politikas kursu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv