Gaidāmā ECB sanāksme liek tirgus spēlētājiem fiksēt peļņu

Treideri.lv | 18. oktobris 2016 12:06
Gaidāmā ECB sanāksme liek tirgus spēlētājiem fiksēt peļņu

ASV dolārs koriģējas pret eiro pēc neveiksmīgā mēģinājuma pārvarēt psiholoģisko pretestību 1.10 līmenī, kas eiro valūtai kalpo kā atbalsts.

Trūkstot svaigiem notikumiem tirdzniecībā, pārdošana izraisa dolāra kursa kritumu. Spēlētāji fiksē peļņu pēc nesenā amerikāņu valūtas kāpuma”,

– norāda Mizuho Securities analītiķis Kendzi Joši. Vēl vakar dolāra indekss bija tuvu septiņu mēnešu maksimumiem, taču investori pēc Stenlija Fišera uzstāšanās nolēmuši fiksēt peļņu.

FRS priekšsēdētājas vietnieks Stenlijs Fišers vakar brīdināja par pārsteidzīgu rīcību monetārajā politikā ekonomikas izaugsmes paātrināšanas dēļ. Tas ir solis atpakaļ no viņa iepriekšējās pozīcijas, kas paredzēja vēl divus likmes paaugstinājumus šajā gadā. Iespējams, vājie dati, kolēģu pretējā pozīcija, ar Brexit saistītā situācija, vājie Ķīnas dati, kā arī gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas viņu pārliecinājuši, ka ar vienu paaugstinājumu decembrī būs vairāk kā pietiekoši.

Pēc FRS priekšsēdētājas vietnieka teiktā, vesela virkne dažādu faktoru, tajā skaitā zemais darba spēka ražīgums, vājās ekonomikas perspektīvas, iedzīvotāju novecošana un pieaugošā uzkrājumu norma traucē procentu likmju paaugstināšanu ASV. Taču viņš piebilda, ka ASV ekonomikas stabilitāte var tikt apdraudēta, ja federālo fondu likme saglabāsies esošajos zemajos līmeņos.

FRS procentu politika tuvākajā laikā paliek tirgus uzmanības centrā. Vakardienas dati, kas negatīvi ietekmēja dolāru, atklāja, ka Ņujorkas Empire Manufacturing ražošanas aktivitātes indekss oktobrī negaidīti krities līdz -6.8 punktiem, kaut gan eksperti prognozēja pieaugumu no septembra -1.99 līdz 1 punktam. Ainu izdaiļoja cipari, kas liecināja, ka ASV rūpnieciskā ražošana septembrī pieaugusi par 0.1%, pēc 0.5% krituma augustā.

Bez visa cita, tirgus dalībnieki gaida Eiropas Centrālās Bankas sanāksmi ceturtdien, 20. oktobrī. Vairums ekonomistu negaida no CB vadības izmaiņas monetārajā politikā. Regulators var apspriest tehnisku izmaiņu ieviešanu obligāciju iegādes programmā, kas ļautu pagarināt to pēc termiņa beigām 2017. gada martā.

Taču Mario Dragi bez šaubām piesaistīs uzmanību. Domājams, viņam tiks uzdots tiešs jautājums attiecībā uz QE pirmstermiņa samazināšanu un viņš noliegs šīs baumas. Ja tā, eiro atjaunos kritumu. Peļņas fiksācija šobrīd daļēji saistīta ar šo notikumu.

Britu mārciņa uz inflācijas pastiprināšanos septembrī praktiski nereaģēja. Tas jau bija gaidāms – valūtas devalvācija dara savu. Šeit tirgus uzmanība šobrīd pārslēgusies no ekonomikas uz politiku. Tirgus vērtē iespējas – vai Terēzes Mejas valdība spēs saglabāt kādu piekļuvi Eiropas vienotajam tirgum. No tā būs atkarīga sekojošā kapitāla aizplūšana no valsts.

Šodien investori skatīsies uz ASV inflācijas datiem, kas varētu ietekmēt FRS lēmumu attiecībā uz procentu likmēm. Patēriņa cenas Savienotajās Valstīs gada izteiksmē septembrī būs augušas par 1.5%, mēnesī – par 0.3%, prognozē ekonomisti.

forex-valutu-grafiks-eurusd

, , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv