G20 finanšu ministri bitcoin neuzskata par naudu un vēlas iekasēt nodokļus

Treideri.lv | 20. marts 2018 16:11
G20 finanšu ministri bitcoin neuzskata par naudu un vēlas iekasēt nodokļus

Cīņai ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas pievērušies finanšu ministri šonedēļ tikšanās ietvaros Buenosairesā koncentrējušies uz kriptovalūtām.

G20 valstis ir vienisprātis, ka kriptovalūtas nav nauda, bet gan aktīvs. Bet tas nozīmē, ka tirdzniecības darījumi ar to iesaisti var tikt aplikti ar kapitāla pieauguma nodokli. Kriptovalūtām nepiemīt suverēnu valūtu raksturīpašības, teikts G20 komunikē melnrakstā.

Sauciet toās par kriptoaktīviem vai kriptomonetām – taču tikai ne kriptovalūtām – personīgi es uzskatu, ka jebkurā gadījumā tam jābūt ļoti striktam un skaidram vēstījumam. Nedomāju, ka jebkura no šīm monētām pilda visas trīs naudai raksturīgās lomas ekonomikā”,

– paziņojis Nīderlandes bankas prezidents Klaas Knots, kurš vada arī Riska izvērtēšanas komiteju Finanšu stabilitātes padomē.

Aplikšanas ar nodokļiem problēma jau vērojama ASV, kur, pēc Credit Karma Inc. datiem, vien maza daļa amerikāņu atskaitās Iekšējam nodokļu dienestam par saviem darījumiem ar kriptovalūtām. No februārī iesniegtajiem pirmajiem 250 tūkstošiem federālo nodokļu deklarāciju mazāk kā 100 tika norādīta informācija par peļņu un zaudējumiem, kas saistīti ar digitālajām valūtām.

Vēl pirms sešiem mēnešiem G20 valstu ierēdņi kriptovalūtu tēmai praktiski nepieskārās, taču šogad šajā nozarē ir grūti izvairīties no valsts uzmanības, ņemot vērā vienu no vēsturē spilgtākajām investīciju mānijām, kura raisa bažas attiecībā uz naudas atmazgāšanu, kibernoziegumiem, pārliekām spekulācijām un daudziem citiem riskiem. Anglijas Bankas priekšsēdētāja Marka Karnī vadītāta Finanšu stabilitātes padome pagājušajā svētdienā brīdināja, ka straujais kriptomonētu pieaugums reiz var radīt draudus finanšu sistēmai.

Valstis vēlas izstrādāt starptautisku regulācijas sistēmu, kamēr nozare vēl atrodas agrā attīstības fāzē, cerot izvairīties no situācijas atkārtošanās ar tādu tehnoloģisko gigantu aplikšanu ar nodokļiem, kā Alphabet Inc.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv