FRS vadītājs slavē ekonomiku

Treideri.lv | 14. jūnijs 2018 16:40
FRS vadītājs slavē ekonomiku

Federālas Rezervju Sistēmas priekšsēdētājs Džeroms Pauels signalizē par pieaugošo optimismu attiecībā uz ASV ekonomiku, tajā pašā laikā cenšoties pārliecināt investorus, ka centrālā banka netraucēs pēc ilguma otrajai ekonomiskajai izaugsmei ar agresīvu monetārās politikas normalizēšanu.

FRS pārstāvji trešdien par ceturtdaļu procenta paaugstinājuši procentu likmi, kā arī paaugstinājuši prognozi līdz četriem likmes paaugstinājumiem 2018. gadā.

Lēmums, kuru redzat šodien, ir vēl viena pazīme, ka ekonomika ir lieliskā formā”, – žurnālistiem pēc sanāksmes rezultātu paziņošanas paziņojis Pauels. Tāpat viņš paziņojis, ka sākot ar janvāri pēc katras sanāksmes atbildēs uz žurnālistu jautājumiem. Šobrīd FRS priekšsēdētājs žurnālistu priekšā uzstājas pēc katras otrās sanāksmes.

Tā saucamā FRS prognožu punktu diagramma, kas trešdien publicēta reizē ar lēmumu par likmi, liecina, ka astoņi CB locekļi kopumā gaida četrus vai pat vairāk likmju paaugstinājumus par ceturtdaļu procenta katru šajā gadā, salīdzinot ar septiņiem iepriekšējā prognožu reizē martā.

Federālo fondu finansējuma likmes mērķa diapazona paaugstināšana līdz 1,75-2,0% bija gaidāma, taču dažus investorus baidīja straujāka monetārās politikas normalizācijas līkne.

Pauels paziņoja, ka regulators tiecas rīkoties ļoti piesardzīgi, lai monetāro politiku nenormalizētu pārāk strauji, un norādīja, ka uzticība pakāpeniskai likmju paaugstināšanai šķiet pareizs lēmums.

CB locekļu prognozes joprojām paredz trīs likmes paaugstinājumus 2019. gadā, savukārt 2020. gaidāmo normalizācijas soļu skaits sarucis līdz vienam. Līdz nākamā gada beigām likme būs augstāka par neitrālo līmeni, kas, pēc dažu ekonomistu teiktā, atbilst ierobežojošai monetārajai politikai. FRS pārstāvji prognozē, ka inflācijas indikators, uz kuru tie labprāt orientējas, 2.1% sasniegs šī gada 4. ceturksnī, nevis 2019. gadā, ka tika prognozēts martā.

Pauels norādīja, ka būtiskas tirdzniecības rīvēšanās ietekmes uz ekonomisko izaugsmi nav, savukārt monetārās politikas straujākai normalizācijai 2018. gadā nevajadzētu traucēt turpmākam pārliecinošam darba vietu radīšanas procesam. FRS locekļi prognozē, ka bezdarba līmenis ASV 2019. un 2020. gados būs ap 3.5%.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv