FRS nemaina tirgus prognozes attiecībā uz ASV procentu likmju samazināšanu

Treideri.lv | 21. augusts 2019 21:17
FRS nemaina tirgus prognozes attiecībā uz ASV procentu likmju samazināšanu

Federālo fondu likmju nākotnes līgumi ar 100% prognozē likmes pazemināšanu septembrī ne mazāk kā par 25 bāzes punktiem un par 100 b. p. līdz 2020. gada augustam.

Pēc 31. jūlija Federālās atvērtā tirgus komitejas (FOMC) sanāksmes protokola publikācijas tirgus prognozes attiecībā uz procentu likmes pazemināšanu nav mainījušās.

Federālo fondu likmju janvāra nākotnes līgumi norāda uz 1.49% līdz 2019. gada beigām. Federālo fondu efektīvā likme šobrīd ir 2.13%, kas paredz likmes pazemināšanu šajā gādā vēl par 65 bāzes punktiem.

Atgādinām, ka pagājušajā FOMC sanāksmē 31. jūlijā federālo fondu likme tika pazemināta pirmo reizi pēdējo desmit gadu laikā. FRSD ierēdņi šādā lēmumā saskatīja nodrošinājumu pret pārāk zemo inflāciju un dziļāka biznesa investīciju samazinājuma, ko izraisīja ASV prezidenta uzsāktie tirdzniecības kari.

Daži komitejas pārstāvji pauda viedokli, ka nenoteiktību, ko raisa Pekinas un Vašingtonas tirdzniecības nesaskaņas, diez vai izdosies novērst tuvākajā nākotnē. Citi FOMC pārstāvji bija norūpējušies par to, ka ilgstoša inflācijas atrašanās zem mērķa līmeņa novedīs pie inflācijas prognožu pazemināšanās. Tas savukārt apgrūtinās FRS centienus sasniegt savus inflācijas mērķus.

Tāpat komitejas locekļi apsprieda obligāciju ienesīguma lejupslīdi pēdējos mēnešos. Daži FOMC pārstāvji pauduši bažas par ienesīguma inversiju, daži norādījuši, ka zemais ienesīgums ir potenciāls riska avots, kaut gan šobrīd šādi riski neizskatās pārāk augsti. Augstais korporatīvā parāda un kreditēšanas apjomu līmenis rada noteiktus riskus FRS prognozēm.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv