FRS gaida pierādījumus, ka pasaules ekonomikas atdzišana netraucēs ASV izaugsmei

Treideri.lv | 9. oktobris 2015 13:20
FRS gaida pierādījumus, ka pasaules ekonomikas atdzišana netraucēs ASV izaugsmei

ASV FRS septembrī aprēķinājusi, ka ekonomika jau tik pat kā ir spējīga pārciest bāzes likmes paaugstināšanu, taču regulatori vēlējās papildus pierādījumus tam, ka pasaules ekonomikas izaugsmes tempu kritums nenovedīs ASV no kursa.

Ceturtdien publicētais 16.-17. septembra sanāksmes protokols atklāja, ka regulatori bijuši ļoti piesardzīgi vēl pirms parādījās informācijas par nodarbinātības pieauguma tempu straujo kritumu.

Atbilstoši protokolam, vairums regulatoru izlēmuši, ka pirmā FRS bāzes procentu likmes paaugstināšanai tomēr jānotiek šogad un krīze finanšu tirgos amerikāņu ekonomikas prognozi nopietni nav mainījusi.

Tajā pat laikā centrālās bankas locekļi likās nobažījušies un cītīgi apsprieda pasaules ekonomikas ietekmi uz ASV, ar Ķīnu priekšgalā.

Komiteja nolēmusi, ka saprātīgāk ir sagaidīt papildus informāciju”,

– teikts protokolā.

Kaut arī daži FRS locekļi septembra sanāksmē paziņoja, ka ASV darba tirgus funkcionē ar pilnu spēku, savukārt Ričmondas FRB prezidents Džefrijs Lekers bija gatavs paaugstināt likmi, vairums acīmredzami bija nobažījušies par pasaules ekonomikas atdzišanu.

Apspriežot ekonomikas stāvokli, daudzi atzinuši, ka nesenie pasaules ekonomiskie un finanšu notikumi var palielināt riskus ekonomiskajai aktivitātei, norādīts protokolā. Tikai pāris regulatori uzskatīja, ka pastāv inflācijas prognožu samazināšanās risks – notikumi, kas var vēstīt par deflāciju.

Pat nodarbinātības pieauguma kritumu septembrī jāvērtē ekonomikas stāvokļa kontekstā, kur jau ir novērojama pilna vai gandrīz pilna nodarbinātība, ceturtdien norādījis Sanfrancisko FRB prezidents Džons Viljamss.

ASV darba devēji ierobežojuši darbā pieņemšanu augustā un septembrī, nostiprinot investoru vidū viedokli, ka pirmo likmes paaugstinājumu nav vērts gaidīt ātrāk par nākošā gada martu. Taču Viljamss uz zemo bezdarba līmeni – 5.1% un strauja cenu pieauguma pierādījumiem viņa apgabalā, norādīja kā uz pazīmēm, ka var būt bīstami pārāk ilgi vilcināties ar likmes paaugstināšanu.

Ņemot vērā progresu, ko mēs esam veikuši un turpinām veikt ceļā uz mūsu mērķiem, es uzskatu, ka nākošais saprātīgais solis ir pakāpeniska likmes paaugstināšana, kas, visdrīzāk, sāksies līdz šī gada beigām”,

– skaidro Viljamss.

 

Treideri.lv

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv