Francijas un Vācijas varas iestādes pastiprinājušas Šveices banku pārbaudes

Treideri | 23. jūlijs 2012 08:18
Francijas un Vācijas varas iestādes pastiprinājušas Šveices banku pārbaudes

Francijas un Vācijas varas iestādes ir pastiprinājušas Šveices banku kratīšanas un pārbaudes. Uzmanības centrā ir vienas no lielākajām bankām – “”Credit Suisse”” un “”UBS””. Gan Francijā, gan Vācijā notiek vairākas izmeklēšanas par aizdomām naudas atmazgāšanā un par izvairīšanos no nodokļiem. Šajās shēmās varētu būt iesaistīti ne tikai Šveices banku klienti, bet arī pašas bankas. ES jau ilgstoši notiek sarunas par vienošanos ar Šveici, kas palīdzētu izmeklēšanu šajās lietās. Tomēr, kad šāda vienošanās varētu tikt noslēgta, vēl nav zināms.

Jau dažus gadus vairākas lielas Šveices bankas mēģina atbrīvoties no nopietnām apsūdzībām par dalību nodokļu nemaksāšanas shēmās. Vācijas tiesībsargājošo iestāžu redzeslokā ir nonākuši 7 000 “Credit Suisse” bankas klientu, kuri, iespējams, nav pilnībā nomaksājuši savus nodokļus. Savukārt franču izmeklētāji aizvadītajā otrdienā ir pārmeklējuši “UBS” biroju Bordo pilsētā. Tiek ziņots, ka izmeklētāji meklē pierādījumus tam, ka banka ir palīdzējusi tās turīgajiem klientiem nelegāli nogādāt naudu Šveicē, lai nemaksātu nodokļus.

Aprīlī Parīzes tiesa sankcionēja izmeklēšanu par “UBS” bankas aktivitātēm Francijā. Divus mēnešus vēlāk notika vairākas kratīšanas gan bankas telpās, gan tās vecāko darbinieki mājās Strasbūrā un Lionā. Pastāv aizdomas, ka “UBS” ir vedusi dubulto grāmatvedību, lai palīdzētu tās franču klientiem izvairīties no ieņēmumu dienesta. Banka ir norādījusi, ka sadarbosies ar izmeklētājiem, bet plašāki komentāri, pagaidām, netiek sniegti.

Jau 2009. gadā ASV izmeklēšanas rezultātā “UBS” bija spiesta atzīt, ka ir palīdzējusi saviem klientiem izvairīties no nodokļiem. Šī atzīšanās lielā mērā ir ietekmējusi plaši pazīstamo Šveices banku slepenības politiku. Tās rezultātā starp Šveici un vairākām citām valstīm tika parakstītas divpusējās vienošanās. Tomēr, kā pēc tikšanās ar Šveices prezidenti norādīja EK priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu, vēl nav skaidrs vai šie līgumi atbilst ES noteikumiem.

“Mums nav nekādu iebildumu pret to, ka ES dalībvalstīm ir noslēgti divpusējie līgumi ar trešajām valstīm. Bet dalībvalstīm ir jāpilda arī kopienas noteikumi. Ja līgumi neatbilst ES likumiem, mēs nekavējoties vērsīsimies Eiropas Kopienu tiesā. Tas tika skaidri pateikts gan Šveicei, gan dalībvalstīm.”

Divpusējās vienošanās, ko Šveice noslēdza ar Vāciju, Austriju un Lielbritāniju, paredz, ka Šveices bankas maksās nodokļus savu klientu vietā, ja viņi vēlas palikt anonīmi. Vēlāk bankas ieturēs šos nodokļus no klientiem. Šveices prezidente Evelīne Vidmera-Šlumpfa martā, apmeklējot Briseli, bija piesardzīgi optimistiska par šīm vienošanām.

“Nodoklis, kas tiek apspriests ar Vāciju un Lielbritāniju, ir labs mehānisms, kā izpildīt nodokļu prasības no ieguldītāju mītnes valstīm. Līdztekus pastāv arī Eiropas likumi, kas aizsargā nodokļu maksātāju anonimitāti. Es domāju, ka pastāv iespēja izpildīt abas prasības. Uzskatu, ka informācijas apmaiņas un nodokļu ieturēšanas mehānismam būtu jāpastāv arī turpmāk.”

Šveice nesen ir ieviesusi tā saukto “tīrās naudas” politiku, iesaldējot nodokļu nemaksātāju kontus. Tomēr ir sagaidāms, ka sarunas par kopīgo ES un Šveices vienošanos, kas palīdzētu izskaust izvairīšanos no nodokļiem, būs garas un sarežģītas.

Avots: Latvijasradio

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv