Fondi pārdod ASV dolāru

Treideri.lv | 13. februāris 2019 12:16
Fondi pārdod ASV dolāru

Pēc Citigroup Inc. datiem investīciju fondi pārsvarā pārdod ASV dolāru. Citi pozīciju indikators signalizē par fondu tīrajām īsajām pozīcijām.

Federālās Rezervju Sistēmas maigais noskaņojums sāk samazināt dolāra pievilcību valūtu spekulantu acīs. Citigroup Inc. indekss pirmo reizi kopš 2018. gada marta noslīdējis zem nulles, liecinot par to, ka valūtu fondi tur tīrās īsās pozīcijas amerikāņu valūtā. Tas norāda, ka turpmāks dolāra vērtības kāpums, pēc pēdējo trīs gadu ilgstošākās uzvaras sērijas, var būt grūts.

Federālā Rezervju Sistēma tagad mazāk sliecas uz likmju paaugstināšanu, un pat pastāv likmes pazemināšanas iespēja šajā gadā. Tas iedragājis dolāra priekšrocības no ienesīguma viedokļa, tādējādi veicinot valūtas kursa kritumu”,

– norāda Ueda Harlow Ltd. galvenais valūtu maržinālās tirdzniecības menedžeris Tokijā Tošija Jamauti.

Bloomberg Dollar Spot indekss trešdien krītas otro dienu pēc kārtas, šogad noslīdot par 0.2%. Kritums seko astoņu dienu uzvaras sērijai, kas aizsākās pēc FRS lēmuma  30. janvārī, kad priekšsēdētājs Džeroms Pauels paziņoja, ka argumenti par labu turpmākai likmju paaugstināšanai ir mazinājušies – tas daudzus investorus pārsteidza nesagatavotus.

Neskatoties uz to, ekonomisti prognozē, ka dolāra vērtība pret eiro, jenu un mārciņu 2019. gada laikā kritīs. Un līdz ar ASV ekonomiskās izaugsmes un inflācijas palēnināšanās prognozēm šajā gadā, overnigth-index svopi sākuši iecenot FRS likmes pazemināšanas iespēju.

Mums nav spēcīga inflācijas spiediena pazīmju, turklāt, redzamas izaugsmes tempu samazinājuma pazīmes. Šāds faktoru salikums dod mums laiku pavērot, kā ekonomika attīstīsies. Šobrīd preventīvi neko darīt nav nepieciešams”,

– savā iniciācijas uzstāšanās laikā otrdien žurnālistiem paziņojusi Klīvlendas federālās bankas prezidente Loreta Mestere.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv