Finanšu tirgi pāriet FOMC gaidīšanas režīmā

Treideri.lv | 20. septembris 2017 09:45
Iesaki:
Finanšu tirgi pāriet FOMC gaidīšanas režīmā

Tramps piedraudējis Ziemeļkoreju noslaucīt no zemes virsas, taču neviens nenobijās. Trampa vakardienas uzstāšanās ANO par Ziemeļkorejas kodolprogrammu nebija nekāds atklājums. Prezidents Kima Čenuna politiku salīdzināja ar pašnāvību un, nu jau ierasti, solīja, ka Ziemeļkorejas līderis to stipri nožēlos.

Ja mēs būsim spiesti aizsargāt sevi vai savus sabiedrotos, mums nāksies iznīcināt Ziemeļkoreju… Savienotās Valstis ir gatavas šādam solim un ir spējīgas to realizēt, kaut gan mēs ceram, ka tas nebūs nepieciešams”,

– paziņojis Tramps. Taču neko konkrētāk viņš neatklāja, savukārt pie šāda veida satricinājumiem tirgus jau ir pieradis. Bez tam, Phenjana pagaidām klusē, tāpēc investori demonstrē saprātīgu piesardzību, taču nespēj rast pietiekošus iemeslus bēgšanai no riska.
Neskatoties uz kārtējiem Volstrītas rekordiem, Āzijas akciju indeksi demonstrēja jauktu dinamiku. Reģionālie faktori un nedaudz anti-riska noskaņojuma veicināja Austrālijas S&P/ASX 200 un Dienvidkorejas Kospi Composite kritumu attiecīgi par 0.3% и 0.1%. Japānas Topix dienas vidū bija pa nullēm, savukārt Hang Seng visu dienu svārstījās, taču galu galā pakāpās par 0.1%. S&P 500 nākotnes līgumi tirgojas bez izmaiņām attiecībā pret vakardienas noslēgumu, kas liecina par totālu volatilitātes kritumu pirms FOMC sanāksmes, kuras noslēgumā tiks paziņots lēmums attiecībā uz procentu likmi.

Dolārs FOMC sanāksmi gaida sarkanajā zonā

Valūtas saglabā nesatricināmu mieru, kaut gan dolārs nedaudz zaudē pozīcijas visā tirgus spektrā. USD indekss šorīt zaudējis 0.1%, nepametot šaura diapazona robežas. Lielākā aktivitāte vērojama pāros ar franku, jēnu un Austrālijas dolāru. Arī Eiropas valūtas nedaudz aug, pat mārciņa, kaut arī bez īpaša entuziasma, tomēr cenšas pakāpties. Izņēmums kopējā trendā ir Jaunzēlandes dolārs, kurš

Austrālijas dolārs atkal ir virs 0.80 – paldies ARB sanāksmes protokolam – taču, lai virzītos tālāk, tam trūkst iemesla. Dzelzs rūda turpina kristies,, savukārt interese par risku gaist, pastiprinot spiedienu uz izejvielu valūtām. No otras puses, ARB salīdzinošā izlēmība un Austrālijas pozitīvā ekonomiskā statistika neļauj valūtai būtiski krist. Tad nu AUD/USD arī svārstās ap 0.80 jau kuro dienu pēc kārtas.

USD/JPY izveidojis īstermiņa maksimumu ap 111.88. Šobrīd pāris koriģējas dolāra vispārējās negatīvās dinamikas ietvaros. Jēna jau sen par sevi neatbild, tāpēc te viss atkarīgs no FOMC sanāksmes iznākuma un ASV obligāciju ienesīguma. Ja FRS izdosies pārliecināt tirgus par savu gatavību paaugstināt likmes decembrī (kas ir maz ticams), dolārs augs ne tikai pret jēnu, taču reakcija, visdrīzāk, būs īslaicīga.

Japānas premjerministrs Šindzo Abe nesen visus pārsteidza ar plāniem izsludināt pirmstermiņa vēlēšanas, savukārt šodien pēkšņi izlēma atteikties no mērķa  līdz 2020. gadam sasniegt budžeta proficītu. Iespējams, premjers pirms vēlēšanām gatavojas nedaudz iztērēties. Jēnai tas nav tik būtiski, kaut gan, teorētiski, var nozīmēt Japānas Bankas akomodatīvās politikas pastiprināšanu. Šobrīd USD/JPY tirgojas uz 111.44 atzīmes, ar 0.12% kritumu attiecībā pret vakardienas aizvēršanos.

EUR/USD pakāpies par 0.16%, turpinot apgūt teritoriju virs 1.20. Valūta aug jau piekto dienu pēc kārtas, un, ja FOMC lēmums un komentāri tirgum šķitīs nepietiekoši agresīvi, var atgriezties pie septembra sākuma maksimumiem. Atgādinām, ka šobrīd investori ieceno paziņojumu par bilances samazināšanu, taču pārāk netic decembra likmes paaugstināšanai. Ņemot vērā nestabilo ģeopolitisko situāciju un divu viesuļvētru postošās sekas, šāds iznākums ir vairāk kā iespējams. Tas veicinās dolāra kritumu visā tirgus spektrā, taču neizraisīs liela mēroga reakciju, jo tas viss jau vairāk vai mazāk ir iekļauts cenās. Toties jebkura atkāpe no tirgus plānotā kursa var pāraugt paaugstinātā volatilitātē.

Nafta konsolidējas neseno maksimumu tuvumā

Nafta turpina konsolidēties pagājušās nedēļas beigās sasniegto maksimumu tuvumā. Brent šorīt krities par 0.1% un tirgojas par 55.23 dolāriem, savukārt barels WTI šobrīd maksā 50.20 dolāru, kas tāpat ir par 0.1% zemāk par vakardienas noslēguma cenu.

Vakar publicētie Amerikas Naftas Institūta (API) rezervju rādītāji liecina par jēlnaftas uzkrājumu pieaugumu, taču samazinājušies benzīna un destilātu krājumi, ko tirgus kopumā uztvēra pozitīvi. Ja arī enerģētikas ministrijas analoģiskā atskaite liecinās par rezervju pieaugumu, negatīvais spiediens uz cenām var pieaugt, taču viss veselīgas korekcijas robežās.

Jāpiebilst, ka viesuļvētras Hārvija laikā cietušās naftas pārstrādes rūpnīcas pakāpeniski atgriežas pie darba un palielina pieprasījumu, taču taču atveseļošanās process vēl nav beidzies, un tas nozīmē, ka tuvākajā laikā rezervju pieauguma tempi saruks vai vispār aizies mīnusos. Bez tam, OPEC valstis pilnā sparā apspriež iespēju pagarināt vienošanos par ieguves apjomu ierobežošanu, neļaujot cenām krist pārāk strauji.

, , , , , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv