Finanšu policija sāk pētīt ‘HSBC’ skandālā iesaistītos klientus no Latvijas

Treideri.lv | 20. februāris 2015 10:13
Finanšu policija sāk pētīt ‘HSBC’ skandālā iesaistītos klientus no Latvijas

Kā ziņo Delfi Bizness, tad pēc izskanējušajām ziņām par britu bankas “HSBC” Šveices struktūrvienības klientiem no Latvijas, kas to izmantojuši, lai izvairītos no nodokļu nomaksas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policija vērsusies pēc informācijas pie kolēģiem Šveicē un Francijā, ceturtdien ziņoja raidījums “LNT Ziņas”.

“Finanšu policijas starptautiskās sadarbības daļa pēdējo nedēļu laikā ir sākusi aktīvu saziņu ar kolēģiem un radniecīgiem dienestiem gan Šveicē, gan Francijā, lai mēs vispār iegūtu kādu informāciju – kādas izmeklēšanas tiek veiktas, kādi ir sensitīvie dati un kādā veidā mēs šos datus vispār varētu tiesiskā ceļā iegūt. Protams, ka mūs interesē šīs personas, vai tie ir Latvijas rezidenti, vai nerezidenti,” stāstīja VID Finanšu policijas pārvaldes priekšnieks Kaspars Podiņš.

Finanšu policija sola darīt visu iespējamo, lai iegūtu informāciju, tomēr līdzšinējā pieredze ar Šveici nav bijusi spīdoša.

“VID katru gadu starptautiska tiesiskā sadarbība notiek ļoti aktīvi. Katru gadu nosūta vairāk nekā 100 tiesiskos palīdzības lūgumus – pērn 130. Ir valstis, tai skaitā arī Šveice, kura uz šo sadarbību ne visai atsaucas,” atzina Podiņš.

Viņš teica, ka apstiprinošas atbildes nav saņemtas un viņa rīcībā ir informācija, ka šādas informācijas nav arī Ģenerālprokuratūras Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas un novēršanas dienestam.

Februāra sākumā plašu rezonansi ieguva atklātībā nonākušie un Starptautiskā Pētnieciskās žurnālistikas konsorcija izpētītie astoņus gadus seni dokumenti, kas apliecina, ka “HSBC” Šveices struktūrvienības darbinieki gadiem ilgi palīdzējuši simtiem turīgu klientu no daudzām pasaules valstīm izvairīties no miljoniem eiro nodokļu maksāšanas. Starp tiem ir 49 ar Latviju saistīti klienti.

 

Avots: Delfi Bizness

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv