FIB aicina uzmanīties no binārajām opcijām

Treideri.lv | 15. marts 2017 09:39
Iesaki:
FIB aicina uzmanīties no binārajām opcijām

Bināro opciju tirdzniecību piedāvājošo kompāniju problēmas ar katru dienu kļūst arvien nopietnākas un drūmākas. ASV Federālais Izmeklēšanas Birojs (FIB) publicējis brīdinājumu par to, ka noziedznieki neregulēto bināro opciju brokeru interneta vietnes izmanto krāpniecības nolūkos.

FIB atgādina, ka regulētie brokeri ir reģistrēti ASV CFTC, Cantor Exchange u NADEX apstiprinātās biržās, taču vairumam kompāniju šajā segmentā nav nekā vairāk kā interneta vietnes un tās nepakļaujas Savienoto Valstu likumiem.

Pēc FIB pārstāvju teiktā, krāpniecība ap binārajām opcijām ir problēma, kas plešas plašumā un kurai FIB šobrīd pievērš pastiprinātu uzmanību. Ja 2011. gadā tika saņemtas vien četras sūdzības, tad šobrīd tās pienāk simtiem, bet patērētāju zaudējumi mērāmi miljonos. Kā likums, visas pretenzijas var iedalīt trijās kategorijās: atteikumi ieskaitīt līdzekļus klienta kontā vai atteikumi izmaksāt līdzekļus no klienta konta, personīgo datu zādzības un manipulācijas ar tirdzniecības programmnodrošinājumu.

Tajā pat laikā pat FIB nezin patiesos problēmas mērogus. Dažas Eiropas valstis ziņo, ka binārās opcijas veido ceturto daļu visu sūdzību par finanšu krāpniecības epizodēm.

Starptautiska rīcība

FIB šobrīd sadarbībā ar CFTC un SEC izmeklē vairākas lietas, kā arī atbalsta starptautisko pieeju šīs problēmas risināšanā. 2017. gada janvārī pēc Biroja iniciatīvas notika krāpšanām bināro opciju nozarē veltīts sammits. Tajā tikās regulatori, kā arī Ziemeļamerikas un Eiropas likumsargājošo iestāžu pārstāvji.

Šajā pasākumā FIB pārstāvošais īpašais aģents Milans Kosanovičs norādījis, ka sammits ļāvis sapulcēties un apspriest, ko ir izdevies panākt bināro opciju krāpniecības gadījumu izmeklēšanā, saprast galvenās problēmas un izstrādāt kopīgu stratēģiju.

Pēc Kosanoviča teiktā, galvenais cīņā ar šāda veida krāpniecību ir nacionālo un starptautisko regulējošo un likumsargājošo iestāžu, kā arī visas finanšu industrijas kopumā, koordinēta rīcība. Investoriem jāzina par bīstamu bināro opciju vietņu eksistenci un jābūt piesardzīgiem, pirms sākt ar tiem sadarbību.

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

  1. Halkss_

    Kas ir tas binārais ?

  2. Koks_

    Vienkārši mini, vai pēc noteikta laika, piem: pēc 1H cena būs augstāka no atvērtās pozīcijas vai zemāk.

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv