Facebook nolēmis liegt Huawei piekļuvi personu datiem

Treideri.lv | 6. jūnijs 2018 13:56
Facebook nolēmis liegt Huawei piekļuvi personu datiem

Nedēļas beigās Facebook pārtrauks vienošanos ar Ķīnas kompāniju Huawei par piekļuvi sociālā tīkla lietotāju personu datiem, ar atsauci uz augstiem Facebook ierēdņiem, raksta The New York Times.

Vienošanās ar Huawei tika parakstīta 2010. gadā. Taču, pateicoties ciešajai sadarbībai ar Ķīnas valdību, šī kompānija nonākusi nacionālās drošības apdraudējumu sarakstā.

Facebook šāda vienošanās par piekļuvi personu datiem ir vēl vismaz ar trim Ķīnas kompānijām: Lenovo, Oppo un TCL. Tajā pašā laikā sociālā tīkla pārstāvji paziņojuši, ka dati, kuriem sniegta piekļuve Huawei, glabājušies lietotāju telefonos, nevis kompānijas serveros.

Iepriekš, 4. jūnijā NYT rakstīja, ka Facebook sniedzis Ķīnas ierīču ražotājiem piekļuvi lietotāju personu datiem tāpat kā citiem ražotājiem, tajā skaitā Amazon, Apple, BlackBerry un Samsung.​

Kā apgalvo izdevums, kompānija Facebook savu lietotāju datus ražotājiem nodevusi bez pašu lietotāju piekrišanas. Pēc laikraksta datiem, aptuveni 60 kompānijas, kas, saskaņojot ar Facebook, savās ierīcēs uzstādīja sociālā tīkla aplikāciju, saņēma piekļuvi informācijai par lietotāja draugu loku. Turklāt tas notika pat tajos gadījumos, kad paši lietotāji iestatījumos aizliedza datu apmaiņu.

NYT norāda, ka Facebook turpināja sniegt datus arī pēc 2011. gada, kad kompānija solīja nesniegt personīgu informāciju par lietotājiem kompānijām no malas.

Taču 2018. gadā izvērtās īsts skandāls saistībā ar Cambridge Analytica. Šī kompānija, kā noskaidrojās, ieguva personīgu informāciju par miljoniem Facebook lietotāju un negaidīti izmantoja to politiskām tehnoloģijām.

Īpašu asumu skandāls guva pēc tam, kad kļuva zināms, ka Cambridge Analytica strādājusi Donalda Trampa republikāņu štāba labā. Pēc viņa uzvaras kompānija izmantoja Trampa rezultātu savu sasniegumu reklamēšanai un savu tehnoloģiju efektivitātes pierādīšanai. Rezultātā Zakerbergam nācās daudzas stundas pavadīt kongresā, sniedzot paskaidrojumus.

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv