Facebook akciju vērtība sarukusi par 24 procentiem

Treideri.lv | 26. jūlijs 2018 11:26
Facebook akciju vērtība sarukusi par 24 procentiem

Sociālā tīkla Facebook akcijas trešdien, 25. jūlijā tūlīt pēc ASV pamata tirdzniecības sesijas noslēguma zaudēja 24% savas vērtības. Šo akciju cenu kritumu izraisīja publicētā ceturkšņa finanšu atskaite, kuras rādītāji bija ievērojami vājāki par analītiķu prognozēm.

Vienai no dārgākajām kompānijām pasaulē tas nozīmē, ka tās akcionāri vien pāris minūšu laikā kopumā zaudēja 150 miljardus dolāru. Līdz finanšu rādītāju paziņošanai Facebook akcijas atradās pie vēsturiski augstākajā līmenī – 2018. gada laikā to vērtība augusi par 23%.

Facebook ceturkšņa atskaitē teikts, ka kompānijas ienākumi ceturksnī pieauguši par 42%, sasniedzot 13.2 miljardus ASV dolāru. Analītiķi prognozēja, ka ienākumi pieaugs līdz 13.3 miljardiem. Facebook rezultāti pirmo reizi kopš 2015. gada izrādījušies vājāki par analītiķu prognozēm.

Tāpat analītiķus pievīluši arī Facebook sociālā tīkla lietotāju skaita pieauguma rādītāji. Reuters eksperti uzskatīja, ka to skaits sasniegs aptuveni 2.25 miljardus, taču, spriežot pēc publicētajiem ceturkšņa datiem, šis skaits sasniedzis vien 2.23 miljardus aktīvo lietotāju.

2018. gadā Facebook bijis iesaistīts vairākos skandālos, kas saistīti ar datu noplūdi un iespējamu iejaukšanos prezidenta vēlēšanās ASV. Pēdējā laikā gan šie skandāli Facebook akciju cenu neietekmēja.

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv