EUR/USD pāris kāpj, taču ierobežoti

Treideri.lv | 28. novembris 2014 15:45
EUR/USD pāris kāpj, taču ierobežoti

Piektdien, 28. novembrī, vērojams eiro kāpums pret ASV dolāru, taču tiek prognozēts, ka kāpums paliks ierobežots, par cik Eirozonas inflācijas dati uzsvēra prognozes, ka Eiropas Centrālā Banka savā ikmēneša sanāksmē, kas notiks nākošnedēļ, paziņos par papildus stimulēšanas pasākumiem.

Eiropas tirdzniecības sesijas laikā eiro/dolāra pāris sasniedza 1.2490, sesijas maksimumu, bet turpinājumā nostiprinājās pie 1.2482, uzaudzējot 0.13%. Visdrīzāk pāris radīs atbalstu pie 1.2400, kas ir 25. novembra minimums, savukārt pretestību varētu sastapt pie 1.2571 – 21. novembra maksimuma.

Oficiālie dati parādīja, ka gada izteiksmē patēriņa cenu inflācija Eirozonā no oktobra 0.4% šomēnes, atbilstoši prognozēm, kritusies līdz 0.3%. Patēriņa cenu bāzes inflācija, neskaitot pārtiku, enerģiju, alkoholu un tabaku, gada izteiksmē novembrī palikusi 0.7% līmenī, kas arī sakrita ar prognozēm. Inflācija jau 13. mēnešus pēc kārtas turas zem 1%, tikmēr ECB mērķa līmenis ir nedaudz zem 2% atzīmes. Šie rādītāji investoru acīs paaugstināja iespēju, ka ECB ieviesīs papildus pasākumus ekonomikas stimulēšanai, lai sniegtu ekonomikai atbalstu un veicinātu inflācijas tempus Eirozonā.

Cita atskaite liecināja, ka bezdarba līmenis Eirozonā pagājušajā mēnesī saglabājies iepriekšējā, 11.5%, līmenī, kas arī saskanēja ar iepriekš prognozētajiem rādītājiem.

Tāpat piektdien oficiālie dati parādīja, ka mazumtirdzniecības pārdošanas apjomi Vācijā oktobrī pieauguši par 1.9%, kas pārsniedza prognozēto 1.7% pieaugumu. Septembra mazumtirdzniecības apjomi tika pārskatīti – no 3.2% krituma uz 2.8%.

Tikmēr Francijas rādītāji liecina, ka patērētāju izdevumi valstī oktobrī samazinājušies par 0.9% salīdzinot ar prognozēto 0.2% pieaugumu. Septembra patērētāju izdevumi tika pārskatīti no 0.8% krituma uz 0.5%.

Eiro kāpis arī pret mārciņu, eiro/mārciņas pāris pakāpies par 0.3% līdz 0.7947. Uz sterliņu mārciņu spiedienu radīja Lielbritānijas Nacionālās celtniecības apvienības atskaite, kas atklāja, ka mājokļu cenu inflācija valstī novembrī pieaugusi par 0.3%, nesasniedzot prognozētos 0.4% pēc vairāk kā 0.5% pieauguma iepriekšējā mēnesī. Gada izteiksmē mājokļu cenas Lielbritānijā šomēnes pieaugušas par 8.5%, kas ir nedaudz mazāk par prognozētajiem 8.6%, salīdzinoši oktobrī pieaugums bijis par 9%.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv