EUR/USD nedēļas perspektīvas

Treideri.lv | 17. augusts 2015 08:23
EUR/USD nedēļas perspektīvas

Kaut arī kopš marta Eiropas centrālās Bankas (ECB) veiktā kvantitatīvā mīkstināšana (QE) dod pozitīvus rezultātus, Eirozonas ekonomikas atveseļošanās joprojām ir ārkārtīgi nevienmērīga.

Reģiona lokomotīves – Vācijas – ekonomika uzrādījusi 0.4% kāpumu, kas ir nedaudz zem prognozētā. Tradicionālās atstumtās – Grieķijas – ekonomika negaidīti otrajā ceturksnī uzlēkusi par 0.8%, kamēr Francijas izaugsme ir apaļa nulle. Visas valūtas savienības IKP 2. ceturksnī pieaudzis par 0.3% (prognoze: +0.4%). Atbilstoši ECB sanāksmes protokoliem, QE tiks turpināta kā plānots.

Šonedēļ mēs saņemsim Eirozonas tirdzniecības bilances, tās maksājumu bilances un, pats galvenais, uzņēmēju aktivitātes ražošanas un apkalpojošās sfēras datus par augustu.

Bez tam, sekosim līdzi notikumu attīstībai Grieķijā. Tagad šo jautājumu apspriedīs Eirogrupa un, ja arī Eirozonas finanšu ministri teiks “jā”, tad šīs nedēļas sākumā dokuments tiks nosūtīts ratifikācijai Vācijas parlamentā. Kaut arī Aleksim Cipram atkal izdevies piespiest parlamentāriešus pieņemt viņam nepieciešamo lēmumu, tomēr panākt savu viņam kļūst arvien grūtāk. Likumprojektu izbīdīt izdevies vien ar opozīcijas palīdzību, kamēr daudzi Ciprasa partijas biedri, kas iestājas pret stingrajiem taupības pasākumiem, atturējās no balsošanas. Ja Sirizas rindās nepiekrītošie nemainīs savu pozīciju, Grieķijai rudenī visdrīzāk nāksies rīkot pirmstermiņa vēlēšanas. Bez tam, joprojām nav atrisināts jautājums par SVF līdzdalību Grieķijas glābšanā: SVF piekritīs šādam solim vien tad, ja Vācija piekritīs norakstīt daļu Grieķijas parāda – solis, kuru pagaidām Berlīne noraida.

Atgādinām, ka 20. augustā Grieķijai jāatmaksā aizdevums ECB 3.2 miljardu eiro apmērā. Stingras robežas esamība šonedēļ forex tirgū pastiprinās volatilitāti. Tajā pat laikā tirgus dalībnieki ir pārliecināti, ka valsts defolta risks tuvākajā laikā nav liels, un pat ja trešā finansiālās palīdzības programma netiks pastiprināta, Grieķijai tiks piešķirts pārejas kredīts īstermiņa finansēšanas vajadzību segšanai.

Pagājušajā nedēļā vienotā valūta uzrādīja apskaužamu noturību pret ASV dolāru. EUR/USD pāris fiksējās virs 1.1100. Atbalsts atrodas uz 1.1040, 1.0950 un 1.0890, savukārt pretestības ir uz 1.1215, 1.1278 un 1.1365. Lai gūtu iespēju kāpumam līdz 1.15 un augstāk, vēršiem būs nepieciešams pārvarēt nozīmīgo 1.1280 pretestību.

EURUSDproDaily

Treideri.lv

, , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv