EURUSD krustcelēs

EURUSD vērtība jau vairākas dienas atrodas pie ilgtermiņa pretestības līnijas, kuras pirmsākumi meklējami vēl tālajā 2008. gadā, kad pasaule piedzīvoja iepriekšējo ekonomisko krīzi.
Vai EURUSD beidzot izdosies pārvarēt ilgstošo lejupvērsto trendu? Uzskatu, ka jā, lai gan pašreizējā situācijā ir daudz nezināmo. Viens no lielākajiem neapšaubāmi ir COVID-19 pandēmija un ar to saistīties notikumi. Tajā pat laikā notikumus var ietekmēt gan ASV un Ķīnas konflikts, gan gaidāmās ASV prezidenta vēlēšanas, gan situācija Eiropā.
Par labu EUR runā tas, ka pirmkārt ļoti reti vadošās valūtas atrodas ilgtermiņa trendā viena pret otru. Agrāk vai vēlāk, bet notiek korekcija uz pretējo pusi. Otrs faktors – COVID-19 un ASV prezidenta vēlēšanas. Gan demokrātiem, gan republikāņiem šobrīd ir jāsacenšas par vēlētāju balsīm, līdz ar to vēlētāji ir ar kaut ko “jāuzpērk”. Viens no galvenajiem šī brīža “ieročiem” ir dažādi pabalsti ASV biznesam un iedzīvotājiem. Tā rezultātā ASV parādam sasniedzot aizvien jaunus rekordus un būtībā FRS (Federālā Rezervju Sistēma) piekopjot “naudas drukāšanu”, pasaulē aizvien spēcīgāk pieaug bažas par iespējamo ASV dolāra devalvāciju, kā arī iespējamo inflāciju. Trešais faktors – Ķīnas un ASV konflikts. Šķiet, ka pašreizējais ASV prezidents Donalds Tramps arī pirms gaidāmajām prezidenta vēlēšanām ir nolēmis ieturēt striktu nostāju attiecībā pret Ķīnu.
Neapšaubāmi, ka FRS agresīvā monetārā politika ir veicinājusi ASV akciju tirgus un zelta cenas kāpumu. Vai tā savukārt “devalvēs” ASV dolāru? Īstermiņā visticamāk ASV dolāra vērtība kritīsies, līdz ar to paredzams, ka pašreizējais ilgtermiņa trends tiks pārrauts. Tajā pat laikā ir maz ticams, ka ASV dolāra vērtība varētu kristies strauji, līdz ar to bažas par devalvāciju un augstu inflāciju ASV ir pārspīlētas.
Vai varētu izveidoties ilgtermiņa augšupvērsts trends EUR/USD valūtas pārī? Šobrīd ir pārāk daudz nezināmo, lai par to spriestu. Vadošo banku analītiķu domas šajā jautājumā dalās. Galvenie notikumi, kas varētu mainīt šī brīža dolāra “vājumu”, risināsies novembrī, kad gaidāmas ASV prezidenta vēlēšanas, ka arī nākamajā ziemā un pavasarī, kad visticamāk gaidāmas pirmās COVID-19 vakcīnas.
Rolands Auza, Treideri.lv
Saistītie raksti
-
15.09 | 13:05
ASV akciju tirgus: dalībnieku ir vairāk nekā brīvo krēslu (1)
-
01.09 | 10:30
Mana pieredze ar “P2P” aizdevumiem (3)
-
06.08 | 07:17
Cik daudz no pēdējā laikā iespētā ir paša Bitcoin nopelns?
-
29.07 | 10:50
Zelta cena var sasniegt 8 000 dolārus par unci (2)
Magrs7
Caursitīs uz augšu…
Noris
Nop, šoreiz vēl neizsitīs. Būs korekcija uz leju pirms lielā izrāviena.
sds
Šodien sāk izskatīties, ka vispirms ar purniņu pa dubļiem pašļūks.Kas arī būtu loģiski.
janis
nezinu ko jus tur analizejat bet eiro tuvako 3 gadu laikā 90 kapeikas