ES valstis sola atbildes reakciju uz ASV jaunajiem tarifiem

Treideri.lv | 29. jūnijs 2018 21:18
ES valstis sola atbildes reakciju uz ASV jaunajiem tarifiem

Eiropas Savienības līderi solījuši pārliecinošu atbildi uz ASV prezidenta Donalda Trampa protekcionismu, signalizējot par gatavību atbildes pasākumiem, ja ASV izlems saasināt “tirdzniecības karus” un ieviesīs tarifus automašīnām.

ES vadība vairākkārt kritizējusi amerikāņu tarifus tēraudam un paudusi atbalstu atbildes pasākumiem. Pagājušajā nedēļā ES reaģēja, ieviešos analoģiskus tarifus amerikāņu precēm kopsummā par 2.8 miljardiem eiro.

Tramps draud kā galveno argumentu automašīnu un rezerves daļu importa tarifu ieviešanai no ES izmantot nacionālo drošību. Šis solis visas Eiropas Savienības valstis var skart spēcīgāk nekā tērauda un metālu tarifi.

Tarifu ieviešana no Trampa administrācijas puses 25% apmērā ārvalstīs ražotām automašīnām un komplektējošajām daļām izraisīs jūtamas negatīvas sekas auto kompānijām, tajā skaitā ASV. Par to aģentūra Moody’s Investors Service paziņoja preses relīzē ziņojumam ar nodokļu ieviešanas potenciālo seku vērtējumu.

Kā norādīts, Trampa draudu realizācijai būs negatīvas sekas vairuma autoražotāju kredītreitingam. Galvenokārt nodokļu dēļ cietīs amerikāņu korporācijas GM un Ford, jo tās ir atkarīgas no Meksikā un Kanādā montēto automašīnu importa. Pēc Moody’s vērtējuma, ārvalstu ražotāji veido 30% no kopējā GM automašīnu pārdošanu apjoma, kompānijai Ford ārvalstu montāžu daļa pārdošanā veido 20%.

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv