ES: Stājusies spēkā jaunā Energoefektivitātes direktīva

Treideri | 5. decembris 2012 11:12
ES: Stājusies spēkā jaunā Energoefektivitātes direktīva

Ražotāju cenas Latvijā šā gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, palielinājās par 0,1%, kas ir mazākais pieaugums no visām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tā liecina ES statistikas biroja “Eurostat” jaunākie dati. Straujākais ražotāju cenu kāpums mēneša salīdzinājumā oktobrī reģistrēts Beļģijā un Nīderlandē – par 0,8%, Rumānijā, kā arī Francijā un Lielbritānijā. Savukārt straujākais samazinājums reģistrēts Lietuvā – par 1,1%, Grieķijā un Polijā. Lielākais pieaugums gada salīdzinājumā fiksēts Bulgārijā – par 6,9%, Rumānijā un Kiprā. Latvijā ražotāju cenas gada salīdzinājumā palielinājās par 3,6%, Lietuvā – par 3,9%, bet Igaunijā – par 3,1%.

Eiropas Savienības fondu 2007.-2013.gada plānošanas periodā no Eiropas Komisijas Latvijas budžetā patlaban saņemtas atmaksas 49% apmērā no kopējā finansējuma piešķīruma. Tā liecina Finanšu ministrijas apkopotā informācija. Tas ierindo Latviju ceturtajā vietā starp jaunajām ES dalībvalstīm. Pirmo trijnieku pēc saņemtajām atmaksām veido Lietuva, Igaunija un Polija, kas saņēmušas atmaksas attiecīgi 61%, 54% un 51% apmērā no piešķīruma.

Ir stājusies spēkā jaunā Energoefektivitātes direktīva. Tās prasību pārņemšana dalībvalstīm jānodrošina 18 mēnešu laikā, bet atsevišķām prasībām ieviešanas laiks ir 12 mēneši no direktīvas spēkā stāšanās dienas. Jaunās Energoefektivitātes direktīvas īstenošana ļaus katrai dalībvalstij un Eiropas Savienībai kopumā ievērojami ietaupīt enerģiju nākotnē, veicinot pāreju uz energoefektīvāku ekonomiku un palielinot reģiona rūpniecības un citu sektoru konkurētspēju. Energoefektivitāte ir vērā ņemams instruments, lai mazinātu atkarību no energoresursu importa un mazinātu klimata pārmaiņas. Direktīva izstrādāta ar mērķi līdz 2020.gadam nodrošināt 20% ietaupījumu no ES primārās enerģijas patēriņa un panākt turpmākus energoefektivitātes uzlabojumus arī pēc 2020.gada. Direktīva paredz gan dalībvalstīm obligāti veicamus pasākumus, gan arī ieteikumus energoefektivitātes paaugstināšanas veicināšanai.

Nevalstiskās organizācijas ir gatavas aktīvi iesaistīties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē 2015.gadā gatavošanā un ieviešanā. Tas vakar secināts Nevalstisko organizāciju un Latvijas prezidentūras ES Padomes sekretariāta pārstāvju tikšanās laikā. Izvērtējot iepriekšējo prezidentūru pieredzi sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš norādīja: “Iepriekšējo prezidentūru pieredze liecina par nepieciešamību pēc plašas sabiedrības iesaistes, no kā iegūst gan nevalstiskās organizācijas, gan valsts, gan arī ES-a kopumā. Šodien, ņemot vērā citu valstu un Latvijas pieredzi, identificējām daudzus konkrētus priekšlikumus ciešākai valsts pārvaldes un nevalstisko organizāciju sadarbībai Latvijas prezidentūras veidošanā.” Nākamā tikšanās par līdzdalības jautājumiem plānota 2013.gada februārī.

Avots: Latvijasradio

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv