ES ļauj Francijai atlikt budžeta disciplīnas prasību izpildi

Treideri.lv | 11. marts 2015 13:23
ES ļauj Francijai atlikt budžeta disciplīnas prasību izpildi

Eiropas Savienības dalībvalstis otrdien, 10.martā, apstiprinājušas Eiropas Komisijas lēmumu dot Parīzei vēl divus gadus, lai nodrošinātu Francijas valsts finanšu atbilstību bloka disciplīnas prasībām šajā jomā.

Parīzei jau trešo reizi atļauts uz laiku neizpildīt šo prasību, kas nodrošinātu, lai valsts budžeta deficīts būtu mazāks par trim procentiem no iekšzemes kopprodukta.

Francijas finanšu ministrs Mišels Sapēns (Michel Sapin) norādījis, ka valsts iekšpolitikā šāds lēmums mazinātu galējo politisko spēku popularitāti.

Politikas vērotāji Sapēna teikto saista ar 29.martā gaidāmajām Francijas reģionālajām vēlēšanām, kuras notiks laikā, kad sabiedriskās domas aptaujās populārākā ir galēji labējā partija Nacionālā Fronte.

Portāls EU Observer ziņo, ka pēc pieņemtā lēmuma virkne politiķu un finansistu pēluši Francijai dotās atlaides, norādot, ka turpmāk arī citām valstīm būs pamats neapdomīgi veidot valsts budžetu.

Franču ekonomists Benuā Kērē (Benoît Cœuré), kurš darbojas Eiropas Centrālās bankas (ECB) valdē, laikrakstam Financial Times sacījis, ka ECB ir «vīlusies», ka netiek pildītas budžeta disciplīnas prasības, kas pieņemtas, lai novērstu postošās finanšu krīzes atkārtošanos.

 

Avots: BNN

, ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv