ES Centrālo banku 4.vienošanās par zeltu

Treideri.lv | 27. maijs 2014 07:25
ES Centrālo banku 4.vienošanās par zeltu

2014.gada 19.maijā Eiropas Centrālā Banka (ECB) un 20 citas Eiropas Centrālās bankas paziņoja par ceturtās starpbanku vienošanās parakstīšanu par zeltu. Vienošanās, kas stājas spēkā 2014.gada 27.septembrī, darbosies piecus gadus. Tajā bankas-dalībnieki apņemas nepārdot lielus zelta daudzumus.

2013.gada III kvartāla sākumā visu Eiropas Centrālo banku zelta krājumi bija 32 000 tonnas, kas līdzinās 1/5 no visa kādreiz pasaulē iegūtā zelta. Šie krājumi koncentrējas attīstītajās valstīs Rietumeiropā un Ziemeļamerikā, kas ir zelta standarta mantojums no pagājušā gadsimta. Tas nozīmē, ka Cetrālajām bankām ir liela ietekme uz zelta cenu veidošanos.

Apzinoties savu ietekmi pasaules zelta tirgū, Eiropas Centrālās bankas 1999.gadā parakstīja pirmo zelta vienošanos, kas ierobežoja zelta apjomu, kuru bankas var brīvi realizēt gada laikā. Pēc tam bija parakstītas vēl divas vienošanās 2004.un 2009.gadā.

Parakstot šādu vienošanos, bankas apņemas kļūt par zelta tirgus stabilitātes garantu, īpaši kad iet runa par pašu investīciju interesēm. Straujas zelta cenu svārstības līdz pirmajai starpbanku vienošanās parakstīšanai liecināja par nepieciešamību radīt šādu vienošanos. Vienošanās parakstīšana nodrošināja zelta tirgus caurskatāmību. Centrālās bankas apņemas neveikt nesaskaņotas zelta pārdošanas, lai neizraisītu paniku pasaules zelta tirgos.

Eiropas Centrālo banku vienošanās dod priekšrocības visiem zelta tirgus dalībniekiem: no ražotājiem līdz patērētājiem, kā arī tām valstīm, kuras iestigušas parādos un spiestas pārdot savas zelta rezerves. Pateicoties šādai vienošanās zelta tirgū nodrošināta stabilitāte, kas pasargā zelta rezerves no straujas vērtības zaudēšanas.

Avots: Latgold.lv

,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv