Energy Aspects: naftas “bekvordācija”piesaista spekulantus un jaunais mērķis ir $100

Treideri.lv | 19. janvāris 2018 15:52
Energy Aspects: naftas “bekvordācija”piesaista spekulantus un jaunais mērķis ir $100

Pozitīvie procesi naftas tirgū un tā saucamā “bekvordācija”, kad spekulanti, iegādājoties ilgāka termiņa nākotnes līgumus, cer uz cenas pieaugumu, līguma termiņam sarūkot, atgriezusi tirgus spēlētāju interesi par šo aktīvu, un Energy Aspects neizslēdz cenas kāpuma iespēju līdz $100 un pat augstāk.

Vēl nesen tirgus dalībnieki šaubījās par naftas cenu kāpumu, savukārt tagad tā jau sasniegusi $70 par barelu, un, kamēr virkne apskatnieku uzskata, ka tas ir par daudz un stabilizāciju šādos līmeņos nav ko gaidīt, spekulanti sāk lūkoties $90 un pat $100 virzienā. Energy Aspects analītiķi uzskata, ka šādus ambiciozus mērķus nevajadzētu uzskatīt par nesasniedzamiem, vēl jo vairāk tāpēc, ka pozitīvā trenda saglabāšanās iemesli tirgū joprojām pastāv.

Ja neskaita ASV slānekļa naftu, 2019. gadā būs zemākais ieguves jaudu pieaugums pēdējo piecpadsmit gadu laikā.

Energy Aspects vērš uzmanību uz to, ka pasaules ekonomikas lokomotīve traucas uz priekšu ar pilnu tvaiku, un pieprasījuma rādītāji izskatās uzmundrinoši. Tas uz rezervju samazinājuma fona pozitīvi ietekmējis tirgus dalībnieku vispārējo noskaņojumu, un apstākļos, kad amerikāņu slānekļa ražotāji ar ieguves apjomu palielināšanu nesteidzas, fokuss tiek nobīdīts uz faktoriem, kuri var novest pie piedāvājuma samazinājuma.

Nezināmais joprojām ir nestabilā Venecuēla, tikmēr arī nesenie notikumi Lībijā un Nigērijā tirgus dalībniekiem atgādināja par iespējamu piegāžu samazināšanos. Energy Aspects arī vērš uzmanību uz to, ka nozarē kļūst jūtams investīciju kritums – neskaitot ASV slānekļa naftu, 2019. gads ieguves jaudu pieauguma ziņā būs vājākais pēdējo piecpadsmit gadu laikā.

WTI nākotnes līgumu līknes bekvordācija spekulantiem sniedz iespēju nopelnīt gandrīz 8%, tikmēr ASV valsts kases obligāciju ienesīgums ir 2%.

Energy Aspects analītiķi uzsver, ka viennozīmīgu kāpumu neprognozē, pirmajā ceturksnī nafta uz sevis var izjust naftas pārstrādes rūpnīcu sezonālo tehnisko apkopju sekas, taču eksperti aicina nebaidīties no naftas tīrās garās pozīcijas rekord-lielā apjoma, vēršot uzmanību uz to, ka nafta atkal kļuvusi interesanta spekulantiem. Pie ASV 2-gadīgo obligāciju ienesīguma 2% apmērā, bekvordācija naftas tirgū piesaista jaunu kapitālu, WTI nākotnes līgumos dodot gandrīz 8% peļņu.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv