Eksporta pieauguma temps kļūs mērenāks

Treideri | 7. novembris 2012 13:20
Eksporta pieauguma temps kļūs mērenāks

Neskatoties uz eksporta pieauguma tempa samazināšanos, arī turpmākā Latvijas tautsaimniecības attīstība būs cieši saistīta ar ārējo tirdzniecību, teikts Ekonomikas ministrijas un Finanšu ministrijas informatīvajā ziņojumā par makroekonomisko situāciju valstī.

Kā informē ziņu aģentūra LETA, ziņojumā ministrijas norāda, ka Latvijas preču un pakalpojumu eksporta apjomu pieaugums jau šogad salīdzinājumā ar 2011. gadu būs mērenāks. Lēnāks eksporta pieaugums nozīmē, ka arī tā pozitīvais efekts uz tautsaimniecību kļūs mērenāks.

Ziņojumā gan norādīts, ka Latvijas tautsaimniecības turpmākā attīstība joprojām būs cieši saistīta ar eksporta iespējām, tāpēc lielākais Latvijas izaugsmes risks saistīts ar globālās ekonomikas attīstību.

„2012. gada sākumā Eiropas Savienībā (ES) kopumā bija vērojama zema ekonomiskā aktivitāte, un aktuālākie statistikas dati liecina, ka gada otrajā pusē situācija ievērojami neuzlabojas. Starptautiskais Valūtas fonds prognozē, ka tuvākajā laikā izaugsme Eiropā būs vāja un atveseļošanās noritēs ļoti pakāpeniski,” teikts ziņojumā.

Tajā pašā laikā, ziņojuma autori atzīst, ka Latvijas ekonomika pagaidām ir bijusi samērā noturīga pret ārējās vides satricinājumiem – līdz šim vērojams pieaugums eksportā, apstrādes rūpniecībā, transporta pakalpojumos, mazumtirdzniecībā, nodokļu ieņēmumos. Turklāt Latvijas lielākajās tirdzniecības partnervalstīs kā, piemēram, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā un pārējās Baltijas valstīs vērojama izaugsme.

Avots: Nekrize


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv