Eksperts: Olainfarm un Grindeks akcijas var uzskatīt par nenovērtētām

Treideri | 18. marts 2013 15:34
Eksperts: Olainfarm un Grindeks akcijas var uzskatīt par nenovērtētām

Abi lielākie Latvijas farmācijas uzņēmumi Grindeks un Olainfarm ir aizvadījuši ļoti sekmīgu gan aizvadītā gada pēdējo ceturksni, gan arī visu pagājušo gadu kopumā, norāda Swedbank brokeris Juris Jankovskis.

Olainfarm apgrozījums pērn pieauga par 44%, savukārt tā peļņa sasniedza 9,75 miljonus latu, kas ir par 41% vairāk nekā gadu iepriekš. Uzņēmums ne tikai spēja palielināt zāļu ražošanas apjomus bet arī turpināja attīstīt savu aptieku tīklu, kurā jau darbojas 44 aptiekas un uzņēmumam ir plāni palielināt šo skaitu līdz aptuveni 50 aptiekām.

Arī šajā gadā uzņēmums plāno apgrozījumu pieaugumu, kurš, pēc uzņēmumu prognozēm, varētu veidot 8%, uzsver analītiķis. Viņš pozitīvi vērtē arī dividenžu izmaksu, jo uzņēmums ir izmaksājis dividendes pēdējos divus gadus un tā nodoms ir palielināt dividenžu izmaksas katru gadu, līdz tā sasniegs 25% no gada peļņas.

Ja Olainfarm ir spējis uzlabot savus finanšu rezultātus teju katru ceturksni pēdējo dažu gadu laikā, tad Grindeks, lai arī strādā stabili un ar peļņu, tomēr ar tādiem izaugsmes tempiem līdz šim nav īpaši varējis lepoties, saka J. Jankovskis. Tomēr aizvadītā gada ceturksnis bija savādāks, jo Grindeks spēja ne tikai ievērojami kāpināt apgrozījumu ceturtajā ceturksnī par vairāk nekā 50%, bet arī tā peļņa pieauga vairākas reizes, salīdzinot ar to pašu periodu pirms gada, kā arī uzņēmums spēja noslēgt visu pagājušo gadu ar nepilnu 20% apgrozījuma pieaugumu un 42% peļņas kāpumu.

Jāpiebilst, ka Grindekam izdevās ne tikai palielināt apgrozījumu, bet arī būtiski palielināt peļņas maržu aizvadītajā ceturksnī, uzsver eksperts. Arī šī gada prognozes ir visai optimistiskas, viņš saka, jo uzņēmumam ir plāni sasniegt 100 miljonus latu lielu apgrozījumu un 12 miljonu latu lielu peļņu.

Ja skatāmies pēc fundamentāliem rādītājiem, tad abas kompānijas būtu uzskatāmas par nenovērtētām un Swedbank analītiķu noteiktā mērķa cena Olainfarm ir 4,80 lati par akciju, savukārt Grindeksam tā ir noteikta 6,70 lati, kas ir attiecīgi par 10% un 27% augstāka nekā 15.marta pēdējā tirgus cena biržā.

Arī attiecības starp vērtspapīra tirgus cenu un peļņu uz akciju (P/E) rādītāji abām kompānijām ir pievilcīgi, it īpaši ņemot vērā, ka tie ir straujas izaugsmes uzņēmumi – Olainfarm P/E rādītājs šī gada prognozētajai peļņai veido ap 7 un Grindeksam šis rādītājs veido 5,25 savukārt, ja aprēķinos izmanto paša uzņēmuma prognozēto šī gada peļņas lielumu -12 milj. latu, tad šis rādītājs ir vēl zemāks un pievilcīgāks – tikai 4,2, uzsver J. Jankovskis.

Avots: Db.lv

 

 

 


Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv