Eksperti brīdina: Dragi atkal var izmantot savus paņēmienus, lai slēptu agresīvo vēstījumu

Treideri.lv | 12. decembris 2017 18:47
Eksperti brīdina: Dragi atkal var izmantot savus paņēmienus, lai slēptu agresīvo vēstījumu

Šķiet, ka investori netic, ka ECB vadītājs Mario Dragi būtu spējīgs uz agresīviem komentāriem un īsi pirms jaunā gada varētu pārsteigt tirgus.

Deutsche Bank un BNP Paribas analītiķi brīdina, ka tirgus neieceno piesardzīgāka ECB noskaņojuma risku tuvākajā sanāksmē, tikmēr Citigroup uzskata, ka Dragi var izmantot savas iecienītās viltības, lai tirgū ierobežotu volatilitāti. Nordea Bank uzskata, ka ECB lēmums var izprovocēt eiro un obligāciju ienesīguma kāpumu. Tāpat uzmanības centrā ir aktīvu paketes sastāvs stimulējošās programmas ietvaros, kā arī CB inflācijas prognozes, kas palīdzēs saprast, cik ātri inflācija virzās uz mērķa rādītājiem.

Nordea norāda, ka viss liecina par Dragi komentāru agresīvāku interpretāciju, uzskatot, ka vienotā valūta no esošā 1.18 līmeņa augs līdz 1.19. Dragi nedemonstrēs lieku piesardzību. Galveno valūtu starpā eiro šogad, uz reģiona ekonomikas atdzīvošanās fona, izsities kāpuma līderos.

Un tomēr tirgi šobrīd neieceno ECB procentu likmes paaugstināšanu līdz 2019. gadam, ņemot vērā, ka aktīvu iegādes programma par 30 miljardiem eiro mēnesī darbosies vismaz līdz nākošā gada septembrim.

Tālāk piedāvājam analītiķu prognozes attiecībā uz ECB šī gada pēdējās sanāksmes iznākumu:

Deutsche Bank

Eiropas Centrālā Banka gada beigās izrādīs lielāku izlēmību, nekā šobrīd tiek iecenots, pie tam reālās likmes, visdrīzāk, pieaugs, norāda bankas stratēģi, dodot priekšroku 10-gadīgo eirosvopu pārdošanai, orientējoties uz to, ka šī brīža tirgus prognozes neiekļauj cenās ECB agresīvo noskaņojumu, kas varētu novest pie terminētās prēmijas paplašināšanās. Analītiķi savus uzskatus pamato ar tālāku inflācijas pieaugumu. Likmes līknes tuvākajā galā augušas straujāk, nekā šobrīd iecenots forward līgumos.

BNP Paribas

ECB un FRS pārskatīs savas prognozes uz 2018. gadu par labu paaugstinājumam. Šajā kontekstā līkne izskatās pārāk lēzena. Komentāru tonis būs mazāk piesardzīgs, pie tam ECB aktīvu iegādi nesaista ar inflācijas dinamiku. Tas nozīmē, ka QE programma noslēdzas, savukārt likmju normalizācijas process sāksies ātrāk, nekā tiek uzskatīts.

Nordea

Bankā uzskata, ka ECB paziņos par stimulēšanas programmas ietvaros iepērkamo korporatīvo obligāciju daļas palielināšanu uz valsts parāda daļas samazināšanas rēķina. Tas regulatoram nodrošinās lielāku elastību, gadījumā ja QE nāksies pagarināt. Vājā tirgus reakcija uz Dragi oktobra paziņojumu par programmas samazināšanu ļaus viņam šoreiz sniegt daudz sabalansētākus komentārus.

Citigroup

Investoru uzmanība būs piesaistīta jaunajām bankas prognozēm, tikmēr HICP  uz 2020. gadu, iespējams, pietuvosies 1.8%. Tas nozīmē, ka īstermiņa likmes vēl kādu laiku būs stabilas, taču tajā pat laikā mēs redzam ECB nepieciešamību atjaunināt savu nodomu protokolu, lai atspoguļotu stabilo ekonomikas izaugsmi. Bankā uzskata, ka Dragi izmanto savas viltības, lai garantētu mierīgu tirgus reakciju.

JPMorgan

ECB sanāksme šonedēļ būs garlaicīga. QE programma noteikta līdz nākošā gada septembrim, tajā pat laikā diez vai regulators lauzīs solījumu un paaugstinās likmi ātrāk, nekā apturēs stimulus.

, , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv