Eksperti attiecībā uz ASV nākotni noskaņoti optimistiski

Treideri.lv | 6. decembris 2017 10:52
Eksperti attiecībā uz ASV nākotni noskaņoti optimistiski

Valūtu tirgū šorīt mārciņa turpina kritumu. Vakar Brexit pārrunās vēlamais progress tā arī netika panākts. Arī Austrālijas dolārs, pēc vakardienas kāpuma, iegājis negatīvas korekcijas fāzē. Savukārt jēna, izmantojot gadījumu un ASV ienesīguma kritumu, strauji atgūst zaudētās pozīcijas. Eiro cenšas atspēlēties pēc vakardienas krituma, taču bez Eiropas spēlētāju atbalsta to ir grūti izdarīt.

Izejvielu tirgū nafta pilnīgi zaudējusi vēlmi dzīvot un nu melanholiski svārstās starp tuvākajiem pretestības un atbalsta līmeņiem. Šorīt cenas krītas, taču ar Eiropas sesijas atvēršanos situācija var mainīties – tieši tāpat, kā tas bija vakar. Brent, pēc neveiksmīga centiena izrauties virs 63.00, tirgojas uz 62.64 atzīmes. WTI barela cena ir 57.40. Zelta cena kritusies par 0.8% līdz augusta minimumiem ap 1266 dolāriem par unci.

Nafta

Šodien Savienotās Valstis publicēs naftas un tās produktu rezervju datus. Vakar publicētā analogā API atskaite liecināja par naftas rezervju kritumu un strauju benzīna apjomu pieaugumu. Tiek prognozēts, ka šodienas dati uzrādīs aptuveni tādu pašu ainu, kas var kļūt par iemeslu turpmākai pirkšanas pozīciju aizvēršanai, kas tika atvērtas gaidot OPEC+ sammitu.

Centrālo banku politika

FRS procentu likmes paaugstināšana jaunattīstības segmentam ir negatīvs faktors. Neskatoties uz to, ka šis lēmums jau gandrīz par visiem 100% ir iekļauts cenā, Krievijas rublis var nonākt zem spiediena, jo īpaši, ņemot vērā to, ka Krievijas CB virzās pilnīgi pretējā virzienā. Krievijā reālā procentu likme joprojām ir augsta, taču virkne nelabvēlīgu ģeopolitisko faktoru, ieskaitot jaunu sankciju draudus, liek ārvalstu investoriem pārskatīt riska un peļņas attiecību – un ne rublim par labu.

ASV ekonomika pretī jaunajam 2018. gadam dodas ar kāpuma impulsu, kurš pilnībā spēs stimulēt darba algu un inflācijas pieaugumu kopumā, kas, kā uzskata eksperti, ļaus FRS nākošgad veikt četrus likmes paaugstinājumus. Tāpat analītiķi pazeminājuši bezdarba prognozes līdz 3.7% 2018. gada beigās, pie tam norādot, ka 2019. gada beigās šis rādītājs var sasniegt 3.5%, kas kļūtu par zemāko bezdarba līmeni kopš 1960-tajiem gadiem. Oktobrī bezdarbs bija 4.1%. Pēc ekspertu vērtējuma, ASV darba tirgus realizē evolūciju no vislielākā atslābuma visā pēckara vēsturē līdz tirgum ar augstāko darba spēka pieprasījumu. Šis faktors, salikumā ar inflācijas normalizēšanos, varētu ļaut FRS nākošgad realizēt četrus procentu likmes paaugstinājumus.

, , , , , , , , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv