Eksperti apgalvo, ka ASV prezidents ir apsēsts ar valūtu manipulācijām.

Treideri.lv | 4. jūlijs 2019 11:55
Eksperti apgalvo, ka ASV prezidents ir apsēsts ar valūtu manipulācijām.

Trampa vakardienas ieraksts savā Twitter kontā izveidoja dienas maksimumu eiro dolāra pārī, taču patiesībā signalizēja par daudz ko vairāk.

Eiro kurss pret dolāru trešdienas 3. jūlija tirdzniecības sesijā negaidīti strauji pieauga līdz 1.1310, kaut gan pēc tam ASV valūta tik pat strauji atguva zaudēto un turpināja pagājušajā piektdienā iesākto.

Par šīs straujās svārstības iemeslu kļuva ASV prezidenta ieraksts Twitter, kur Tramps Ķīnu un Eiropu vainoja valūtu manipulācijās. Viņš sūdzējās par to, ka ASV klusējot noraugās kā konkurenti spēlē savu spēli. Un tas tā turpinās gadiem.

Donalds Tramps Twitter

Trampa apsēstība ar valūtu manipulācijām nozīmē, ka investoriem jābūt gataviem it visam. Valsts kase gadu desmitiem neiejaucās valūtu tirgos, taču nebūs nekāds pārsteigums, ja Tarmpa valdības laikā situācija mainīsies, uzskata CIBC  eksperti.

Pēc ekspertu domām, ja ASV FRS pēkšņi jūlijā nolems procentu likmes nepazemināt, uz dolāra kursa vājināšanu vērstas valūtu intervences risks strauji pieaugs.

Pat ja FRS pazeminās likmes, ar to var nepietikt, lai amerikāņu prezidents pārtrauktu domāt par valūtu manipulācijām, uzskata Bank of America valūtu stratēģis Bens Rendols.

Piemēram, ja Savienoto Valstu ekonomika tomēr izrādīsies stabila, ekspansija turpināsies, tad dolāra kurss uz citu valstu fona turpinās pozitīvo tendenci. Šajā gadījumā vēlme mākslīgi vājināt dolāru tikai pieaugs, un FRS likmju pazemināšana te nepalīdzēs, skaidro eksperti.v

, , ,

Patika raksts!?
Padalies!

Saistītie raksti

Reklāma

Cenas un standarti
Tālrunis +37126443969
E-pasts: administracija@treideri.lv

Treideri.lv